سیاسی

عاملی، خطیب جمعه اردبیل: آنچه در سفارت آذربایجان اتفاق افتاد؛ مورد تایید نیست، اما نتیجه «روحیه غیرتی آذری» است

عاملی، خطیب جمعه اردبیل: آنچه در سفارت آذربایجان اتفاق افتاد؛ مورد تایید نیست، اما نتیجه «روحیه غیرتی آذری» است

آیت الله سید حسن عاملی ۱۴ بهمن در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار داشت: ایام رجب ایام بسیار مبارک و سرنوشت ساز است، این فرصت ها را باید غنیمت دانست.
وی با اشاره به حوادث اخیر رخ داده در جمهوری آذربایجان، خاطر نشان کرد: هزار سال است که ما با آذری های آن طرف ارس برادرانه زندگی کرده ایم، در شادی آنها شاد بوده ایم و در غم آنها غمگین. نه آنها در ایران احساس بیگانگی کرده‌اند و نه ما در آن طرف ارس احساس بیگانگی کرده ایم. اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی بین ما بی نظیر است و همه ما می دانیم که آذری ها در غیرت نسبت به ناموس مشهور هستند و به ناموس خود شدیداً غیرت و حمیت دارند و درباره هرچه کوتاه بیایند در موضوع ناموس امکان ندارد کوتاه بیایند.
آیت الله عاملی ادامه داد: آنچه در سفارت آذربایجان اخیراً اتفاق افتاد مورد تایید نیست، اما نتیجه روحیه غیرتی آذری است.
امام جمعه اردبیل تصریح کرد: یک آذری ایرانی با همسر آذربایجانی خود بیست سال زندگی کرده است و دو فرزند محصول این زندگی مشترک است در نهایت به مشکلاتی بر می خورند. زن به سفارت آذربایجان در تهران می‌رود و دیگر بیرون نمی آید. مرد بارها به سفارت مراجعه می‌کند اما نتیجه نمی‌گیرد، التماس می‌کند اما جواب مثبت نمی‌شنود، در این حین دختر با مادرش تماس می گیرد و معلوم می‌شود که مادر در باکو است. مرد به سفارت می رود می‌گوید پاسپورت زن دست من است او چگونه توانسته از کشور خارج شود؟ وقتی می‌بیند زنش با همکاری سفارت در آذربایجان است و فرزندانش بی مادر مانده‌اند و زن نیز هنوز زن اوست اما خانواده را ترک کرده او شدیداً غیرتی می شود و یک تصمیم اشتباه می گیرد. ما کار او را اصلاً تایید نمی کنیم ولی باید بپذیریم که وقتی غیرت ناموسی غلیان بکند موجب خطا هایی هم می شود.

بیشتر بخوانید:

روایت امام جمعه تبریز از انگیزه مهاجم به سفارت آذربایجان / نگذاشتند، «همسرش» به ایران بازگردد، او هم «عصبی» شد

انتقاد رسانه شورای عالی امنیت ملی از واکنش «شگفت‌آور و ابهام‌برانگیز» جمهوری آذربایجان به «پیشنهاد سخاوت‌مندانه ایران»

اعتراض روزنامه دولت به بسته‌شدن سفارت آذربایجان در تهران / اگر «امنیت» ندارید ، باز بودن «کنسولگری تبریز» هم درست نیست

هشدار قالیباف به سران جمهوری آذربایجان / از «تصمیم‌های احساسی» پرهیز کنید / درباره «تبعات بلندمدت» هر تصمیم، هشیار و دقیق باشی

نماینده مجلس: خواهشمندیم، آذربایجان، سفارت خود را «تخلیه» نکند / سرباز مستقر جلوی سفارت، اسلحه نداشت / پلیس دیپلماتیک باید «مسلح» شود

انتقاد سرویس امنیت دولتی آذربایجان از رفتار برخی رسانه‌ها علیه ایران

آخوند دربار رئیس جمهور آذربایجان چه مشکلی با ایران دارد؟

۲۱۲۱۷

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا