سمنان

ظرفیت اجرای سند اصلاح الگوی کشت در استان به صورت پایلوت وجود دارد

ظرفیت اجرای سند اصلاح الگوی کشت در استان به صورت پایلوت وجود دارد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان روز یکشنبه ۴ دی ۱۴۰۱ در آیین رونمایی از سند الگوی کشت استان در محل سالن یادگار امام(ره)‌ استانداری با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: در دولت سیزدهم اهمیت ویژه ای به حوزه کشاورزی در عمل اتفاق افتاد و قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان افزایش یافت.

وی افزود: در استان سمنان بالغ بر ۶۴ هزار تُن‌ گندم با قیمت‌ مطلوب از کشاورزان خریداری و مطالبات آنان به موقع پرداخت شد.

هاشمی ادامه داد: در سطح استان سمنان تعداد یک هزار و ۲۶۱ مورد کشت قراردادی با سطح زیر کشت ‌۹ هزار و ۵۲۰ هکتار انجام شد که بالغ بر ۲۸ هزار و ۵۰۰تُن تولید محصولات کشاورزی، برآورد ما از این‌ مهم است.

استاندار سمنان تصریح کرد: رشد اقتصادی در سایه اصلاح الگوی کشت، افزایش بهره وری و راندمان در بحث کشاورزی و کاهش مصرف آب محقق خواهد شد.

وی عنوان داشت: تبدیل آبیاری سنتی به سیستم‌ های نوین‌ آبیاری و کشت‌ گلخانه ای از مولفه های تاثیر گذار در بحث اصلاح الگوی کشت و تحقق افزایش بهره وری است.

استاندار سمنان گفت: امنیت غذایی پایدار یک امر بسیار مهم و موثر در سطح کشور و استان است که با اقدامات مطلوب از قبیل اجرای سند اصلاح الگوی کشت،‌ افزایش بهره وری و تولیدات کشاورزی محقق می شود.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا