خراسان رضوی

طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد

طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد

به گزارش recive، همزمان با اختتامیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور که در مرکز همایش های بین المللی شهدای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت در راستای توسعه کمی و کیفی عادلانه شاخص های حوزه سلامت و آموزش پزشکی کشور رونمایی شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم رونمایی از این طرح اظهار کرد:  طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت نتیجه تلاش دانشمندان، اساتید و افراد فعال در حوزه سلامت است که با افتخار از جواربارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) آغاز به کار نموده است.

دکتر بهرام عین اللهی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی عادلانه شاخص های سلامت و آموزش پزشکی از مهمترین اهداف این طرح است خاطر نشان کرد: اهداف کلی این طرح در قالب یک کتاب تدوین شده است که به صورت مجموعه کتاب به تمامی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور ابلاغ می شود تا با اجرای آن بتوانیم به اهداف دولت سیزدهم دست یابیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش شبکه بهداشت و دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت تصریح کرد: تقویت، بازآرایی و گسترش نظام شبکه سلامت کشور یکی از مهمترین ویژگی های این طرح به شمار می رود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، توسعه عدالت آموزشی، درمانی، پژوهشی، توزیع عادلانه و متوازن نیروی انسانی، تقویت نظام بیمه پایه سلامت، تقویت و ارتقاء کمی و کیفی پژوهش های کاربردی مبتنی بر نیاز مردم، تامین منابع پایدارو بازنگری ساختار، اجتماعی کردن سلامت با همکاری و مشارکت تمامی سازمان ها، استفاده حداکثری از خیران سلامت، حرکت به سمت خود کفایی کشور در دارو، واکسن و تجهیزات، حمایت از شرکت های دانش بنیان، تقویت و بازسازی اورژانس های پیش بیمارستانی، افزایش بهره وری خدمات در نظام سلامت و حداکثر استفاده از مراکز دولتی، تغییر نظام سلامت از درمان محوری به پیشگیری، هوشمند سازی و یکپارچگی نظام سلامت، ارتقاء سواد سلامت جامعه در راستای افزایش خود مراقبتی فعال و اصلاح سبک زندگی و مبارزه با فساد و تعارض منافع را از جمله مهمترین محورهای این طرح برشمرد.

.دکتر عین اللهی افزود: امیدواریم که به برکت امام رضا(ع) شاهد روزهای خوبی پس از اجرای طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت باشیم.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا