سمنان

طرح ملی آموزش “هنر برای همه” بهترین فرصت برای گسترش آموزش های فرهنگی هنری در مناطق محروم و دورافتاده است

طرح ملی آموزش “هنر برای همه” بهترین فرصت برای گسترش آموزش های فرهنگی هنری در مناطق محروم و دورافتاده است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، فرشید فلاح روز سه شنبه در نشستی با نمایندگان دستگاههای مختلف فرهنگی و اجرایی استان سمنان با هدف تبیین اهمیت و چگونگی اجرای طرح ملی آموزش “هنر برای همه” اظهار داشت: جوان و نوجوانی که با انواع مباحث هنری و فرهنگی آشنا و مشغول شود از آسیب های اجتماعی دور مانده و از انجام بسیاری اقدامات ناصواب پرهیز خواهد کرد.

وی با اشاره به ابعاد طرح ملی آموزش “هنر برای همه” تصریح کرد: این طرح فرصتی برای شناسایی استعدادهای جوانان و نوجوانان در بخش های مختلف کشور در خصوص مسایل فرهنگی و هنری است و دولت سیزدهم با توجه به رویگردی که در ایجاد عدالت فرهنگی دارد اقدام به ارائه و اجرای این طرح ملی کرده است.

فلاح، عدالت گستری و تقسیم فرصت ها به طور متوازن در کشور برای توسعه آموزش های فرهنگی و هنری را جنبه اصلی این طرح بیان کرد و افزود: هدف از دعوت نماینگان دستگاههای اجرایی و فرهنگی در این نشست استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های دستگاههای مختلف برای اجرای بهتر این طرح ملی است.

وی، بر ضرورت مشارکت و اقدامات فوری دستگاههای مختلف برای استفاده از این طرح و اطلاع رسانی از ابعاد آن و در نهایت ثبت نام از داوطلبان تاکید کرد و اظهار داشت: این دوره که به صورت مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود، هزینه های برگزاری و استاد آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و برای افراد تحت پوشش رایگان خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از دستگاههای مختلف به خصوص کمیته امداد، بهزیستی، فنی و حرفه ای، آموزش و پرورش و … خواست تا با مشارکت فعال در این طرح ملی زمینه اجرای بهتر آن و قرار گرفتن دانش آموزان و افراد مستعد در این طرح را فراهم کنند.

امیر هوشنگ باهنر سرپرست معاونت هنری و سینمایی این اداره کل به همراه مقدسی کارشناس طرح ملی آموزش “هنر برای همه” نیز دراین نشست که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد به تبیین ابعاد و ویژگی های این طرح پرداختند و به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

این طرح دارای اهداف مهمی در دو بخش کشف و پرورش استعدادهای هنری به ویژه مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی و توسعه اقتصاد و کسب و کارهای فرهنگی و هنری است که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و همکاری سازمان ها و نهادهای ذیربط از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، کانون های فرهنگی هنری مساجد، انجمن های فرهنگی و هنری و … اجرا می شود.

طرح “آموزش هنر برای همه” در اجرای سیاست های محرومیت زدایی دولت مردمی و به تبع آن برنامه های عدالت محور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف توسعه عدالت آموزش های فرهنگی و هنری و به منظور دسترسی همگان به امکانات آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر برنامه ریزی و اجرایی شده است.

طرح مذکور رایگان بوده و در 35 رشته هنری به صورت عمومی برای کل استان ها منظور شده و برای هر استان نیز با تأکید بر احیاء و تقویت هنرهای بومی و محلی بین 2 تا 5 رشته هنری خاص برای آموزش در نظر گرفته شده است که در مجموع بیش از 120 رشته هنری در مناطق محروم استان ها به علاقه مندان آموزش داده می شود.

آموزش های ارائه شده در این طرح به دو شیوه حضوری و برخط (آنلاین) و با استفاده از ظرفیت استادان و مراکز آموزش های هنری استان ها برگزار می شود و کلاس ها شامل دو سطح مقدماتی و پیشرفته است.

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این طرح، به سامانه دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری به نشانی amoozeshehonar.farhang.gov.ir https:// (بخش آموزش هنر برای همه) و یا ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی استان محل سکونت خود مراجعه کنند

۴۶

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا