اجتماعی

طرح تشویقی برای کم‌مصرف‌های برق در تابستان پیش رو

طرح تشویقی برای کم‌مصرف‌های برق در تابستان پیش رو

«محمد کریمی»، مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان ضمن تبریک روز دختر و ولادت حضرت معصومه گفت: صنعت برق، یک صنعت پیشرو و نیاز حیاتی کشور و یکی از شاخص‌های رفاه کشور محسوب می‌شود که بایستی در استمرار و بهبود آن همواره بکوشیم.

وی تشریح کرد: «با شروع فصل گرما بار شبکه برق افزایش می‌یابد و اهمیت مدیریت مصرف و صرفه‌جویی بیش‌ازپیش خود را نشان می‌دهد».

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان در خصوص تولید برق گفت: «تولید برق در ایران فرآیند پرهزینه دارد و در حال حاضر به قیمت پایین به مردم و صنایع به فروش می‌رسد و قیمت تمام‌شده برای دولت ۵۰۰ تا ۸۰۰ است که برای بخش خانگی منطقه سردسیر ۵۵ تومان و برای گرمسیر ۴۰ تومان به فروش می‌رسد و بیشترین افزایش هم در بازه پرمصرف سال هم مربوط به بخش خانگی است».

محمد کریمی افزود: «بین ۶۸ تا ۷۰ درصد افزایش مصرف متعلق به بخش خانگی است که در تابستان به اوج خود می‌رسد».

این مقام مسئول گفت: در تابستان ۱۴۰۱ بایستی بخش خانگی بیشتر و مفیدتر مدیریت شود. برای مناطق گرمسیری الگوی مصرف سه هزار کیلووات ساعت تعرفه یارانه‌ای دارد و برای افرادی که بیش از این مقدار مصرف می‌کنند، این تعرفه پله‌ای تغییر می‌کند.

وی در توضیحات تکمیلی گفت: «یک‌خانه با متراژ ۱۵۰ متر با این مقدار مصرف برق می‌تواند خنک بماند».

محمد کریمی درباره طرح تشویقی سال ۱۴۰۱ گفت:

«از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور بازه برنامه تعیین‌شده ما برای این طرح است که برای برنامه مصارف خانگی تعرفه خاصی داریم که درواقع کمک به خود مردم است. از کسانی که مصرف پایین دارند، برق مازاد مصرف نشده آن‌ها، خریداری می‌شود و به‌حساب فاکتور برق آن‌ها واریز می‌شود و حتی کم‌مصرف‌ها ممکن است هزینه‌شان صفر شود و برای بخش کشاورزی در زمان پیک مصرف پاداش دریافت می‌کنند».

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان افزود: «اصحاب رسانه بایستی بین ما و مردم ارتباط ایجاد کنند دولت مشوق‌هایی را تعیین کرده است به‌طور مستمر اطلاع‌رسانی کنند».

محمد کریمی در پایان گفت: در حوزه خانگی برنامه‌های متفاوت فرهنگی هم داریم و به دنبال فرهنگ‌سازی جدی در حوزه کودکان هستیم تا آن‌ها را با کاهش مصرف برق و مزایای آن آشنا کنیم. مردم هم کمک کنند و موارد سرقت‌ها را به مأموران ما اطلاع‌رسانی کنند.

وجود رمز ارزها که یکی از خطوط قرمز است حتماً اطلاع‌رسانی شود.

وی افزود: «در همین شهر بندرعباس، هر شب در ۴۰ تا ۵۰ نقطه شهر، سرقت کابل شبکه برق راداریم و سال گذشته هم نزدیک به بیست میلیارد خسارت ناشی سرقت برق صورت گرفته و این را اضافه کنم که در ۴ سال گذشته ۱۹ سارق فوت‌شده در استان داشته‌ایم.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا