اخبار استانها

صادرکنندگان بخش کشاورزی از ظرفیت پلیس بین‌المللی استفاده کنند

صادرکنندگان بخش کشاورزی از ظرفیت پلیس بین‌المللی استفاده کنند

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ رضا افلاطونی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در همایش امنیت غذایی و مسائل زیستی که با حضور سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس اینترپل کشور، داود عبدالمالکی جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین، مدیران کل، معاونین و کارکنان سازمان جهادکشاورزی استان برگزار شد، گفت: تجار و بازرگانان استان می‌توانند قبل از انجام معاملات خود با کشور ثالث از طریق پلیس بین‌المللی از اصالت و هویت آن‌ها مطلع شوند تا بتوانند معاملات امن‌تری داشته باشند.

او افزود: متولی تولید محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره شامل تمام فرآیندهای تولید بر عهده مجموعه جهاد کشاورزی است و استان قزوین به‌عنوان قطب مهم کشاورزی محسوب می‌شود.

افلاطونی بیان کرد: تولیدکنندگان و صادرکنندگان خوبی نیز در حوزه زراعی، باغی و دامی در استان وجود دارد اما باید از تجار و بارزگانان این بخش حمایت جدی شود تا با مخاطراتی در زمینه صادرات محصول روبه‌رو نشوند.

این مقام مسئول ادامه داد: این حمایت می‌تواند شامل حمایت‌های قانونی و دیپلماتیک باشد که باید نگاه ویژه‌تری نسبت به بازرگانان در این حوزه داشته باشیم.

او گفت: از ظرفیت و پتانسیل پلیس بین‌المللی می‌توان در صلاحیت و اهلیت طرف معامله در کشور ثالث استفاده کرد که در این زمینه می‌توان با احراز هویت از بروز مشکلات بعدی برای بازرگانان جلوگیری کرد.

افلاطونی یادآور شد: در حوزه امنیت غذایی و زیستی نیز کشور با چالش‌هایی روبه‌روست که جزو مصادیق پنهان جنگ محسوب می‌شود که به‌صورت پدافند غیر عامل است و کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و هدف آن آسیب و ضربه‌زدن به کشور است.

این مقام مسئول تاکید کرد: واردات سموم تقلبی و تاریخ گذشته و همچنین آفات قرنطینه‌ای جزو جرایم کیفری است که می‌تواند به تولید کشور صدمه بزند و باعث آسیب بخش کشاورزی شود .

او گفت: ۳۰درصد اراضی کشاورزی و زراعی در استان قزوین وجود دارد که جزو بهترین باغات و اراضی کشاورزی است که در همین رابطه بیانات مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور مبین آن است.

افلاطونی بیان کرد: در استان بازرگانان بسیار فعال در حوزه صادرات در بخش کشاورزی وجود دارد که همکاری، همراهی و تعامل خوب اتاق بازرگانی استان باعث رشد و شکوفایی استان در زمینه اقتصادی می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تشکل‌های توانمندی در استان وجود دارد که باید از این پتانسیل مناسب برای توسعه بیشتر بخش کشاورزی بهره برد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا