اخبار استانها

صادرات ۱۵ درصد مرغ گوشتی اصفهان به کشورهای همسایه

صادرات ۱۵ درصد مرغ گوشتی اصفهان به کشورهای همسایه

به گزارش recive از اصفهان، حسین ایراندوست اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت جوجه‌ریزی در استان اصفهان مطلوب است و تا روز گذشته، جوجه‌ریزی در استان اصفهان از مرز سه میلیون قطعه عبور کرد و برآوردها حاکی از این است که از مرز ۷ میلیون قطعه هم بگذریم.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب بازار مرغ در استان اصفهان بیان کرد: روزانه بالغ بر هزار و ۵۰۰ تن مرغ روانه کشتارگاه می‌شود این در حالی است که بازار توان جذب ۹۰۰ تن مرغ گوشتی را دارد.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان بیان کرد: درصدد هستیم برای تنظیم بازار مرغ، ۱۵ درصد تولید مرغ گوشتی را به کشورهای همسایه نظیر عراق، امارات متحده عربی، افغانستان صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده مرغ به علت تولید مازاد برای تولیدکننده به صرفه نیست، گفت: با حذف ارز ترجیحی، قیمت تمام شده مرغ گوشتی به ازای هر کیلو، ۴۰ هزار تومان برآورد شده که در بازار به قیمت ۲۸ هزار تومان عرضه می‌شود و در آینده نزدیک با اتخاذ سیاست‌های تنظیم بازار این مورد سروسامان می‌گیرد.

۱۰ هزار تن کنجاله سویا در راه اصفهان

ایراندوست با اشاره به پیگیری مسئله تامین نهاده‌های دامی و طیور، تصریح کرد: امروز بیش از ۱۰ هزار تن کنجاله سویا از بندر امام(ره) بارگیری شده است و امیدواریم با رفع مساله تامین نهاده‌های دام و طیور، جوجه‌ریزی در استان اصفهان حمایت و تقویت شود.

وی با اشاره به ذخیره بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام اصفهان، گفت: تسهیلات کم بهره توسط بانک کشاورزی در اختیار واحدهای تولیدی مرغداری قرار گرفته است تا علاوه بر تامین مساله نهاده‌های طیور، مشکل نقدینگی فعالان حوزه طیور هم رفع شود.

۴۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا