سمنان

شهرداری‌های سمنان و اهواز ارتباط گردشگری برقرار می کنند

شهرداری‌های سمنان و اهواز ارتباط گردشگری برقرار می کنند

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان شهردار سمنان گفت: کمپ زائر در ورودی غربی شهر سمنان میزبان ۲ هزار و ۸۲۲ خودرو و به طور میانگین بیش از ۱۲ هزار نفر از اول مرداد تا سیزدهم شهریور ۱۴۰۱ بود که مردم استان خوزستان با ۳۹۸ خودرو بیشترین میهمانان شهر بودند و به همین خاطر نامه ای جهت ارتباط گردشگری به مرکز این استان ارسال کردیم تا جلساتی بین شهردار و اعضای شورای ۲ شهر برگزار کنیم. در خصوص سایر استانها هم به تدریج این دیدارها و تفاهم نامه های جذب گردشگر انجام خواهد شد.

سید علی مرتضی نژاد در نشست صد و هشتم شورای شهر سمنان گفت: بر اساس بررسی خودروها از ۳۱ استان ایران در کمپ زائر اقامت کردند که آذربایجان شرقی با ۱۵۱، آذربایجان غربی با ۷۲ ، اصفهان با ۱۰۲،زنجان با ۱۷۷،کردستان با ۱۴۴،لرستان با ۱۷۹،مرکزی با ۱۲۷،کرمانشاه با ۱۰۷ ،فارس با ۲۲۸،کرمان با ۲۵۰ و خوزستان با ۳۹۸ خودرو بیشترین هموطنانی بودند که در این کمپ اقامت کردند.

وی تاکید کرد : این آمار تنها مربوط به کمپ زائر در مدت ذکر شده بدون در نظر گرفتن پارک هایی از جمله سوکان و ۱۷ شهریور است و این نشان از اهمیت رسیدگی به ورودی های شهر دارد.

مرتضی نژاد ادامه داد: ساماندهی ورودی شمالی شهر از سوی مهدیشهر و ایجاد رفوژ میانی همزمان با اجرای پل شهید سلطانی و نصب پل عابر پیاده انجام می شود.
وی در خصوص عملیات عمرانی میدان قومس گفت: سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها در حال اجرای عملیات عمرانی میدان قومس در فاز دوم است که تا دهه فجر افتتاح می شود و ساخت و نصب المان این میدان در فاز سوم آن اجرا می شود.
در خصوص ورودیهای غربی و شرقی نیز جدول‌گذاری و ایجاد رفوژ میانی در دستور کار قرار دارد که با هماهنگی ادارات ذیربط از جمله راهداری و پلیس راه انجام می گیرد.

رئیس شورای شهر سمنان خواستار ساماندهی ورودی های شهر تا نوروز ۱۴۰۲ شد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ رئیس شورای اسلامی شهر سمنان گفت: ورودی های شهر سمنان در دوره های مختلف مدیریت شهری مورد بحث بود و هم اکنون نیز با درخواست شهرداری مبنی بر ساماندهی ورودی ها و ایجاد رفوژ میانی در ورودی شمالی و زیباسازی و اجرای عملیات عمرانی در ورودی های شرقی وغربی به شرط بهره برداری تا پیش از نوروز ۱۴۰۲ موافقت می شود.

علی همتی در نشست صد و هشتم شورای شهر سمنان به جلسه اعضای شورا با کیایی مدیر کل محترم راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سرهنگ کبیری فرمانده پلیس راه استان در خصوص ورودی شرقی شهر سمنان اشاره کرد و گفت:ساماندهی ورودی‌های شهر از اولویت اصلی برنامه های این دوره از مدیریت شهری است و با توجه به اینکه ورودی شرقی می تواند توسعه خوبی را برای شهر سمنان داشته باشد؛ ساماندهی آن اهمیت ویژه ای دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: شهرداری با مشارکت دستگاه های مربوط هر چه زودتر ساماندهی ورودی های شهر از شرق،غرب و شمال را به شرط پایان یافتن آنها تا نوروز ۱۴۰۲ در دستور کار قرار دهد.

نایب رئیس شورای شهر:ساماندهی ورودی شرقی ظرفیت‌های سرمایه گذاری را تقویت می کند
نایب رئیس شورای شهر سمنان گفت:ساماندهی و ایجاد میدان در ورودی شرقی سمنان و مکمل آن که بهره برداری و احیای مناسب پارک کومش به همراه باغ موزه دفاع مقدس است، می‌تواند ظرفیت های سرمایه گذاری شهر را تقویت کند.

مجید نظری در این نشست با اشاره به ساماندهی ورودی شمالی شهر بیان کرد: خط غربی کنار گذری که در تقاطع جنوبی شهرک روزیه و پل جهاد است قرار بر ایجاد کف سازی و فضای سبز بود که پس از سالها هنوز به انجام نرسیده است و در کنار ایجاد رفوژ ورودی شمالی؛ در اولویت ساماندهی آن منطقه باشد

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورا:آزادراه حرم تا حرم بر ورودی های شهر تاثیر مستقیم دارد

حسین موسوی گفت: اگر آزاد راه حرم تا حرم از مسیر مناسبی عبور نکند؛ پل سلام و میدان قومس که در جهت ساماندهی ورودی غربی شهر سمنان برنامه ریزی شده است به طور کل بی فایده است و این طرح ها از سوی مسافران کم استقبال خواهد بود .

رییس شورای شهرستان سمنان ادامه داد:امیدواریم ورودی شمالی شهر سمنان نیز با توجه به طرح گردشکری سمنان تا شهمیرزاد که از طرح های محرک توسعه منطقه است و با ایجاد تفاهم نامه‌ای که بین شهرداران و شوراهای این محور انجام شد با استانداردهای گردشگری به نتیجه برسد.

وی ارتباط گردشگری بین سمنان و اهواز را طرحی خوب از سوی شهردار معرفی کرد و گفت: اینگونه طرح های می تواند زمینه ای برای ارتباط های سرمایه گذاری و همچنین همکاری های به مانند ایجاد خواهرخواندگی شهرها در داخل کشور باشد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا