سیاسی

شرط‌گذاری نشریه «سپاه» برای «ماندن اصلاح‌طلبان در دایره جریان‌های صاحب صلاحیت»

شرط‌گذاری نشریه «سپاه» برای «ماندن اصلاح‌طلبان در دایره جریان‌های صاحب صلاحیت»

نشریه روزانه معاونت سیاسی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران، در مطلبی به دسته‌بندی اصلاح‌طلبان پرداخته است. این نشریه همچنین به اصلاح‌طلبان هشدار داده که اگر مطالباتشان را در چارچوب قانون اساسی تعریف نکنند، «از دایره جریان‌های صاحب صلاحیت حذف» می‌شوند. این مطلب اصلاح‌طلبان را به سه دسته تقسیم کرده است.
نخستین طیف از قول این نشریه، آنهایی‌اند که «در تلاش برای بازی در میدان رقابت انتخاباتی» سال آینده هستند. قرار است زمستان ۱۴۰۲ انتخابات مجلس دوازدهم برگزار شود. به نوشته نشریه داخلی معاونت سیاسی سپاه، این طیف از اصلاح‌طلبان، «به بازگشت به قدرت می‌اندیشند و این راه را راهبرد مناسب برای شرایط موجود می‌دانند.» نویسنده این طیف را «جریان نزدیک به رئیس‌جمهور سابق(محمد خاتمی)» دانسته که «هم اعتقاد به اصلاحات قانونی دارند» و «هم قدم فرا نهاده و از کسب صندلی قدرت سخن می‌گویند.»
طیف دوم به قول این نشریه، «چندان آمادگی لازم برای حضور در انتخابات ندارند و حضور آن را بدون تحولی اساسی در حکمرانی ممکن نمی‌دانند.» نویسنده ادامه داده که این طیف، تلاش دارند تا خود را «درون نظام تعریف کنند، به همین خاطر است که از اصلاحات بنیادین در کشور و تلاش برای تحقق تمام و کمال قانون اساسی موجود سخن می‌راند و عمل به قانون را راهگشا می‌دانند.»
این نشریه طیف سوم اصلاح‌طلبان را، اصلاح‌طلبانی معرفی کرده که از اصلاح‌طلبی «عبور کرده‌اند» و «در میانه براندازان قرار گرفته‌اند.» بنا به نوشته نشریه سپاه، این طیف «به طور رسمی از کنار گذاشتن قانون اساسی جدید سخن می‌گویند و پیشنهاد تدوین قانون اساسی جدید می‌دهند». نشریه روزانه سپاه، «میرحسین موسوی» را در راس این طیف معرفی کرده است. بنا به نوشته این نشریه، میرحسین موسوی از «عبور از قانون اساسی و به نوعی براندازی جمهوری اسلامی سخن می‌گوید» که به گفته این نشریه، «چندان هم مورد استقبال ضدانقلاب قرار نگرفته و با هجمه‌ها و توهین‌های فراوانی مواجه» شده است.
این نشریه وضعیت طیف اصلاح‌طلبان را «آشفته» توصیف کرده و گفته که آنها در سالیان اخیر «به شدت آسیب‌پذیر» بوده و «فصل‌الخطابی امثال خاتمی نیز از بین رفته است». نویسنده همچنین اردوگاه اصلاح‌طلبان را دارای «مرزهای بی‌ در و پیکر با اپوزیسیون و براندازان» توصیف کرده است.
نشریه روزانه معاونت سیاسی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه در پایان به اصلاح‌طلبان هشدار داده که «اگر قرار باشد هویت جریان اصلاح‌طلبی همچنان باقی بماند، باید تکلیف خود را با رادیکال‌ها مشخص کنند و مطالبات‌شان را در چارچوب قانون اساسی مدنظر امام دنبال کنند وگرنه خواسته یا ناخواسته از دایره جریان‌های صاحب صلاحیت حذف خواهند شد».

بیشتر بخوانید:

۱۵ راهکار برای «عبور از بحران» / خاتمی: باید به خواست ملت، «تمکین» کرد / «نارضایتی گسترده»، آشکار است / اصلاح طلبی به شیوه سابق، به «بن‌بست» رسیده

ارگان مطبوعاتی سپاه: محمدخاتمی هنوز پرنفوذترین چهره سیاسی اصلاح طلبان است/ قالیباف حرف تکراری می زند

ابطحی: مردمی که به سمت خاتمی نروند، به سمت لاریجانی و ناطق نوری هم نمی‌روند / دوره «سیاستمداران سنتی» اصولگرا و اصلاح‌طلب به پایان رسیده

دیدگاه جمیله کدیور در باره فعالیت اخیر اپوزیسیون و بیانیه های میرحسین و خاتمی

واکنش عباس عبدی به بیانیه خاتمی و موسوی / با سیاست‌های موجود، نمی‌توان به «بقا»، ادامه داد

حمله تند روزنامه «جوان» به خاتمی و موسوی / روح بیانیه هر دو، «براندازی» است

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا