اخبار استانها

شرایط و ضوابط ثبت نام دانش آموزان کرمانی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تشریح شد

شرایط و ضوابط ثبت نام دانش آموزان کرمانی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تشریح شد

به گزارش خبرگزاری recive؛ احمد فیروزی در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان ثبت نام عادلانه، متوازن و آسان را اولویت کاری آموزش و پرورش دانست و گفت: ثبت نام تمامی دانش آموزان ورودی دوره های مختلف تحصیلی در مدارس دولتی و غیردولتی از طریق سامانه سیدا (sida.medu.ir) و با مسئولیت مدیر مدرسه انجام می شود.
وی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان پایه اول از اول خرداد آغازشده است؛ گفت: ثبت نام سایر پایه ها نیز بعد از امتحانات خرداد ماه و ثبت نتایج ارزشیابی دانش آموزان صورت خواهد گرفت و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.
فیروزی با اشاره به اینکه ثبت نام دانش آموزان پایه های ورودی (اول، هفتم و دهم) با مراجعه حضوری اولیای دانش آموزان به مدرسه مورد نظر انجام خواهد شد؛ گفت: ثبت نام دانش آموزان میان پایه نیز بعد از اعلام نتایج امتحانات صرفا از طریق مدرسه محل تحصیل به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری اولیا و دانش آموزان به مدارس نیست.
وی برگزاری هر گونه آزمون ورودی، مصاحبه و شرط معدل برای ثبت نام در مدارس دولتی و هیات امنایی را ممنوع اعلام کرد و گفت: ثبت نام در این مدارس صرفا براساس محدوده جغرافیایی محل زندگی دانش آموز صورت می گیرد.
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمان دریافت هرگونه وجه در مدارس دولتی در قالب شهریه، کمک هزینه تحصیلی و اخذ تعهد مالی را ممنوع اعلام کرد و گفت: مدیران مدارس در زمان ثبت نام نیز مدارس صرفا می توانند هزینه کتاب های درسی و بیمه حوادث را از دانش آموزان اخذ نمایند.
احمد فیروزی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان و شاهد براساس قوانین و مقررات ابلاغی انجام شود، تصریح کرد: مدارس غیر دولتی موظف هستند هنگام ثبت نام، پوستر نرخ شهریه مصوب ابلاغی را درمحل ثبت نام و در معرض دید اولیا قرار دهند.
وی افزود: ثبت نام مدارس شاهد نیز در سامانه پادا و بر اساس امتیازات و شرایط و ضوابط ابلاغی انجام خواهد شد.
فیروزی در بخش پایانی سخنان خود از فعال بودن ستادهای نظارت بر ثبت نام در ۳۳ شهرستان، منطقه و ناحیه استان خبر داد و گفت: کلیه مراحل ثبت نام توسط ناظرین مورد رصد و بازبینی قرار می گیرد.
وی افزود: مشخصات اعضای ستاد ثبت نام دانش آموزان و نوآموزان استان و شهرستان به همراه شماره تلفن دبیرخانه ستاد منطقه و استان و همچنین سامانه رسیدگی به شکایات وزارت متبوع به نشانی اینترنتی http://shekayat.medu.ir به مدارس اعلام و باید در محل تابلوهای اطلاعاتی (مدارس و اداره) نصب گردد.
۴۶

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا