خوزستان

شرایط فعلی اهواز مناسب نیست/ باید زمینه رانت‌خواری و رانت‌جویی حذف شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، صادق خلیلیان استاندار خوزستان عصر امروز در مراسم معارفه شهردار جدید اهواز، اظهار کرد: نگاه نظام جمهوری اسلامی به استان خوزستان یک نگاه راهبردی است و به تبع آن، اهواز نیز اهمیت خاصی دارد و یکی از کلانشهرهای کشور است که باید به شرایط مناسب و مطلوب برسد.

وی افزود: آنچه پس از جنگ طی شد و شرایط فعلی اهواز، این است که این شهر شرایط مناسبی ندارد و باید آسیب‌شناسی شود؛ برای مسیر آینده استان و مرکز استان برنامه‌ای در هشت محور و دو سطح طراحی شده است.

استاندار خوزستان گفت: باید در سطح ملی نیز به‌گونه‌ای رفتار کنیم که شان این استان حفظ شود و از اراده‌ ملی که برای حمایت از خوزستان هست، بهترین استفاده را بکنیم.

وی ادامه داد: ما باید از ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا شهری آباد با مردمی شاد برای اهواز داشته باشیم، شهردار جدید کار سختی در این مسیر دارد و باید برنامه‌ریزی دقیقی برای بهبود وضعیت شهر داشته باشد، با ساختارهای موجود نمی‌توان شهر را به یک مسیر خوب هدایت کرد و ما نیازمند یک تحول در ساختارها هستیم.

خلیلیان بیان کرد: باید زمینه رانت‌جویی و رانت‌خواری را در شهر بزداییم و مسیر سالمی را ایجاد کنیم. ما هم در استان بحث توزیع عادلانه امکانات را پیگیری کنیم و هم در شهر اهواز به‌دنبال این موضوع و همچنین توسعه متوازن باشیم. در اهواز یک دوگانگی عجیب هست به‌طوریکه شاهد برخی مناطق بسیار محروم و برخی بسیار پیشرفته هستند.

انتهای پیام 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا