کهگیلویه و بویراحمد

سیل ۸۵۶ میلیارد تومان به بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد

سیل ۸۵۶ میلیارد تومان به بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد

سید علی معتمدی‌پور روز یکشنبه در سرکشی از یک مزرعه پرورش ماهی خسارت‌دیده از سیل اظهار داشت: از ۱۰ روز پیش همه اقدامات هشداری و تامینی به همه تولیدکنندگان و بهره‌برداران به صورت تفکیکی و مستمر انجام شد و اگرچه در کاهش خسارات موثر بوده اما حجم بالای بارندگی‌ها وقوع حادثه و خسارت را اجتناب‌ناپذیر کرد.

 سیل ۸۵۶ میلیارد تومان به بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که از طرف وزیر جهاد، حکم تام‌الاختیار برای رسیدگی به مشکلات کشاورزان گرفته است، افزود: بیشترین خسارت ناشی از سیل در بخش آبزیان بوده و از ۲۶۰ مزرعه پرورش ماهی، ۱۸۰ مزرعه به طور کامل و یا جزئی آسیب دیدند.
وی با بیان اینکه با همه وجود در کنار تولیدکنندگان هستیم، تصریح کرد: بخش آبزیان، پمپاژها و تاسیسات آب و خاک، اماکن دامی، کانال‌ها و سراب‌های کشاورزی، اراضی برنج‌کاری و صیفی و سبزی و برخی باغات آسیب جدی دیدند.
معتمدی‌پور گفت: در مجموع، بارش‌های رگباری اخیر بیش از ۸۵۶ میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت رده است و با توجه به تداوم سامانه بارشی این خسارات بیشتر خواهد شد.
معتمدی‌پور همچنین به تخریب سراب‌ها و کانال‌های انتقال آب به بیش از یکهزار و ۷۰۰ هکتار اراضی برنج‌کاری در حاشیه رودخانه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر با فوریت این سراب‌ها ترمیم نشوند همه این مزارع خشک خواهند شد و حجم خسارات بالا خواهد رفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: راه ارتباطی و آنتن‌دهی در چندین منطقه استان قطع شده و حجم خسارات در این مناطق هنوز براورد نشده است.
معتمدی‌پور تاکید کرد: همه طرح‌های تولیدی خسارت‌دیده از سوی واحد مدیریت بحران جهاد کشاورزی بازدید شدند و میزان خسارات با دقت براورد و اقدامات جبرانی انجام می‌شود و هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا