اخبار ورزشی

سه فوق‌ستاره میلان به هم پیوستند/عکس

سه فوق‌ستاره میلان به هم پیوستند/عکس

این سه فوق ستاره هلندی از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۳ در سن سیرو به میدان رفته و بهترین روزهای باشگاه میلان را رقم زدند. در آن مقطع باشگاه‌های حاضر در سری آ فقط اجازه داشتند سه بازیکن خارجی در ترکیب تیم خود داشته باشند و میلان توسط سیلویو برلوسکونی موفق به استخدام فرانک رایکارد، مارکو فان باستن، رود گولیت شد.
جالب اینجاست در ترکیب تیم همشهری یعنی اینتر نیز سه فوق ستاره آلمانی به نام‌های یورگن کلینزمن، لوتار ماتئوس و اندی برمه به میدان می‌رفت. سه قهرمانی سری آ، دو جام اروپا، دو سوپر جام یوفا، دو سوپرکاپ ایتالیا و جام بین قاره‌ای ۱۹۹۰، حاصل درخشش مارکو فان باستن، رود گولیت و فرانک رایکارد در ترکیب روسونری بود و آنها یکی از بهترین مقطع تاریخ میلان را رقم زدند.
گولیت در خط میانی ۱۷۱ بازی برای میلان انجام داد، ۵۶ گل به ثمر رساند و ۴۰ پاس گل داد. فرانک رایکارد ۲۰۱ بار با پیراهن روسونری به میدان رفت، در ۷۱ بار موفق به گلزنی شد و ۲۱ پاس گل برای هم‌تیمی‌هایش ارسال کرد. ون باستن در سال ۱۹۸۷ از آژاکس به میلان پیوست و تا وقتی که به دلیل مصدومیت‌های مکرر مجبور به بازنشستگی زودهنگام در سال ۱۹۹۵ شد، در میلان بازی کرد. اما با این حال این مهاجم بزرگ موفق شد ۱۲۵ گل در ۲۰۱ بازی به ثمر برسانده و ۴۹ پاس گل نیز بدهد. حالا فان باستن تصویری از خودش و دو ستاره هلندی دیگر میلان با این متن به اشتراک گذاشته است؛ “سه تفنگدار کنار هم برگشتند.”

بیشتر بخوانید:

تئوریسین ایتالیایی تکلیف خود را با آبی‌ها روشن کرد
کنایه سنگین رامین رضاییان به گل‌محمدی/عکس
پیام تبریک آزمون به خرید جدید پرسپولیس با قلب آبی!/عکس

۲۵۴ ۲۵۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا