سمنان

سمنان رتبه آخر آمار ازدواج در کشور را دارد

سمنان رتبه آخر آمار ازدواج در کشور را دارد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،عباس قندالی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه سامانه الکترونیکی “سهیم” در شهریورماه سالجاری همزمان با هفته دولت راه اندازی شده است، افزود: خدمات مختلفی در این سامانه به مردم ارائه می شود.

وی مواردی مانند ثبت اطلاعات سببی و نسبی خانوارها، تغییر نشانی، درخواست تغییر نام، درخواست گواهی تجرد، ثبت شکایات، مدارک پیدا شده و… را در این سامانه قابل ارائه برشمرد و بیان کرد: این سامانه با رویکرد ارائه خدمات ایمن در کمترین فرصت و با کمترین هزینه راه اندازی شده است و در آینده نزدیک دستگاه‌های اجرایی می توانند از آن برای خدمات مختلف به مردم استفاده کنند.

استان سمنان رتبه آخر آمار ازدواج در کشور

مدیر کل ثبت احوال استان سمنان با اشاره به وقایع حیاتی استان در۷ ماهه نخست سالجاری گفت: از ابتدای سال تا کنون ۴ هزار و ۵۴ مورد ولادت و ۱ هزار و ۸۴۶ مورد ازدواج در استان به وقوع پیوسته است که آمار ولادت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش و آمار ازدواج نیز ۱۸.۹ درصد کاهش داشته که استان سمنان از لحاظ رتبه ازدواج پایین ترین استان کشور است.

قندالی با بیان اینکه میزان فوتی ها در ۷ ماهه ابتدای سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد کاهش داشته است، افزود: آمار طلاق نیز در این مدت ۸۳۹ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۲ دهم درصد کاهش داشته است و استان سمنان رتبه ۱۸ طلاق در کشور را دارد.

مدیر کل ثبت احوال استان سمنان با اشاره به درخواست ۹۷ درصد مردم استان سمنان برای دریافت کارت هوشمند ملی،گفت: کارت ملی ۹۰ درصد متقاضیان، چاپ و تحویل داده شده است و۵۶ هزار نفر نیزدر نوبت چاپ کارت هستند.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا