سیاسی

  سرلشکر رحیم‌صفوی، مشاور عالی فرمانده کل قوا: باید در جنگ رسانه‌ای از دفاع، به «تهاجم» تغییر وضغیت دهیم

  سرلشکر رحیم‌صفوی، مشاور عالی فرمانده کل قوا: باید در جنگ رسانه‌ای از دفاع، به «تهاجم» تغییر وضغیت دهیم

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بر لزوم ورود به فاز تهاجمی در جنگ رسانه ای تأکید کرد.
سرلشکر یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در کارگاه مهارت افزایی نهضت خاطره گویی دفاع مقدس در تشریح «جایگاه جنگ شناختی در جنگ ترکیبی» گفت: امروز جنگ شناختی به دلیل ظهور شبکه‌های اجتماعی و پیشرفت‌های فناوری که بتوان در عرض چند دقیقه اطلاعات زیادی را بین میلیاردها نفر توزیع کرد، به تهدیدی اجتماعی و ایدئولوژیک تبدیل شده است؛ بر این اساس باید در برابر الگوریتم‌هایی که قادرند تشخیص دهند چه کسی مستعد پذیرش مطالب ارسالی است و چه کسی تمایل به بازنشر آن مطالب را دارد، از خود دفاع کنیم.
وی در تشریح اهداف و روندهای جنگ شناختی گفت: جنگ شناختی در واقع نوعی جنگ برای کنترل یا تغییر نحوه واکنش افراد نسبت به اطلاعات دریافتی است و هدف آن فروپاشی دشمن از درون و تحمیل اراده سیاسی بدون اقدام سخت است که یکی از اهداف آن تأثیرگذاری بر تصمیمات دشمن به‌صورت نامحسوس و غیرقابل ردیابی، از طریق دستکاری باورها و بازنمودهای ذهنی حریف و ایجاد ابهام و عدم قطعیت ذهنی است.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه جنگ شناختی، به‌صورت همزمان به دنبال تأثیرگذاری بر تمامی لایه‌های جامعه از مسئولان تا مردم است تصریح کرد: در جنگ شناختی بر خلاف عرصه‌های قبل، از مجموعه مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، رسانه ای، نظامی و… بهره‌برداری می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه نقطه کانونی تأثیرگذاری جنگ ترکیبی، در میدان جنگ شناختی است خاطرنشان ساخت: جنگ شناختی میدان تزریق اثرات تهدیدات گوناگون در جنگ ترکیبی است و همچنین نتایج سایر عرصه‌های جنگ ترکیبی در میدان جنگ شناختی قابل بهره‌برداری است؛ بنابراین نباید صرفاً جنگ شناختی را یکی از عرصه‌های ظهور و بروز جنگ ترکیبی دانست، بلکه جنگ شناختی، قرینه و مکمل اصلی جنگ ترکیبی است.
صفوی افزود: باید آمادگی خود را برای هجوم در جنگ رسانه‌ای و شناختی دو چندان کنیم و از حالت دفاع در این جنگ خارج و وارد فاز تهاجمی شویم.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تأکید بر ضرورت ورود همه نخبگان و رسانه ها به عرصه جهاد تبیین اظهار داشت: ما در سه موضوع انقلاب اسلامی به رهبری امامین انقلاب، دفاع مقدس و جبهه مقاومت باید جبهه تبیین را بیش از گذشته فعال کنیم.

بیشتر بخوانید:

سرلشکر رحیم‌صفوی، مشاور عالی فرمانده کل قوا : در جنگ رسانه‌ای و فضای مجازی، «شکست» خوردیم / جمعیت هدف براندازان، افراد «زیر ۴۰سال» است

رحیم صفوی، مشاورعالی فرمانده کل قوا : رهبری «گلایه» دارند، برخی‌ به «جهاد تبیین» نمی‌پردازند / بیش از ۴۰ کشور از اغتشاشات حمایت کردند

سردار رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر انقلاب: این فتنه‌ها تمام می‌شود اما بازهم ممکن است سراغمان بیاید/ باید مشکلات‌ مردم را حل کنیم

نقد «ای کاش …» سرلشکر رحیم صفوی درباره پایان جنگ تحمیلی / حسن روحانی و محسن رضایی در جلسه «مجمع عقلا» چه گفتند؟

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا