اجتماعی

سرقت ناکام از طلافروشی با کلاشینکف/ کشف ۶ کیلو طلا و زخمی شدن ۳ تن

سرقت ناکام از طلافروشی با کلاشینکف/ کشف ۶ کیلو طلا و زخمی شدن ۳ تن

سرهنگ علی صباحی در این‌باره گفت:‌حوالی ساعت ۲۱ سه‌شنبه شب، خبر سرقت از یک طلافروشی در محله خانی آباد به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد که با توجه به نوع گزارش، بلافاصله تیمی ویژه از ماموران کلانتری در محل حاضر شده و عملیات خود را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه دو سارق مسلح در همان محل از سوی پلیس دستگیر شدند، گفت: این افراد با یک قبضه کلاشینکف و یک پتک به این طلافروشی در محله خانی آباد رفته و قصد سرقت از این طلافروشی را داشتند که با سرعت عمل پلیس ناکام مانده و دستگیر شدند. یکی از این سارقان مسلح اقدام به تیراندازی نیز کرده بود که درپی آن دو تن دچار مصدومیت شدند. این افراد بلافاصله به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار دارند.

صباحی درباره چرایی حمل پتک از سوی این سارقان نیز گفت:‌ این افراد قصد داشتند تا به وسیله پتک اقدام به تخریب ویترین طلافروشی و سرقت از آن کنند و به همین دلیل نیز پتک را به همراه داشتند.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی از دو متهم دستگیر شده ادامه دارد، گفـت: در حال حاضر پرونده این افراد به پلیس آگاهی منتقل شده و جزئیات آن از سوی کارآگاهان در حال بررسی است. در همین راستا نیز نتایج تحقیقات تکمیلی از این افراد اعلام خواهد شد.

صباحی درباره اینکه آیا در این حادثه ماموران دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند یا خیر گفت: دو فرد آسیب دیده در این سرقت مسلحانه مامور نبودند. اما ماموران پلیس با شجاعت برای دستگیری این افراد وارد عمل شده آنها را دستگیر کردند.

جزئیات بیشتر از دستگیری سارقان مسلح طلافروشی

حوالی ساعت ۱۲ ظهر چهارشنبه – ۱۱ خردادماه – سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ جزئیات بیشتری از این حادثه را شرح داد و گفت: پس از دستگیری از سارقان یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف و ۴۳ تیر جنگی کشف شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در این عملیات هر دو سارق دستگیر و کیف حاوی طلاهای سرقت شده نیز از آنان کشف شد، درباره شمار افراد مصدوم شده که پیشتر تعدادشان دو نفر اعلام شده بود، نیز گفت:‌ در این رابطه سه تن از شهروندان که مانع متواری شدن متهمان شده بودند، در اثر اصابت گلوله به صورت سطحی زخمی شدند که تحت درمان قرار دارند.

وی سن متهمان را ۳۳ و ۴۳ ساله اعلام کرد و گفت:‌این افراد در تحقیقات اولیه به تخریب شیشه مغازه طلافروشی با پتک و سرقت طلاهای ویترین مغازه اعتراف کردند. این افراد حدود شش کیلوگرم طلا به ارزش تقریبی ۷۸ میلیارد ریال را به سرقت برده بودند که ناکام مانده و دستگیر شدند.

۲۳۳۲۳۳

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا