سیاسی

سخنگوی ستاد نهی از منکر: قبلا پیگیر بدحجابی بودیم اکنون، «کشف حجاب» / برخی معتقدند،«الان» نباید از حجاب، سخنی گفت

سخنگوی ستاد نهی از منکر: قبلا پیگیر بدحجابی بودیم اکنون، «کشف حجاب» / برخی معتقدند،«الان» نباید از حجاب، سخنی گفت

به گزارش recive روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، علی خان‌محمدی گفت: درحدود ۱۰ هزار گروه مطالبه‌گر مردمی در سطح کشور با هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فعالیت دارند که بیش از هزار و ۲۰۰ تشکل از این تعداد مربوط به گروه‌های مردم نهاد در حوزه عفاف و حجاب است و یک ظرفیت مردمی در حوزه مطالبه‌گری وجود دارد.
او افزود: بیشتر فعالیت‌های ستاد در راستای مقابله با هجمه‌های دشمن در حوزه‌های خانواده و جمعیت بوده است و به صورت جدی پیگیری می‌شود. تاکنون چند نامه در این زمینه مانند پیشنهاد تشکیل وزارت خانواده و جوانی جمعیت ارائه شده که حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری هم دستور بررسی این پیشنهاد را به گروهی از کارشناسان داده است.
خان‌محمدی ادامه داد: برخی شخصیت‌های سیاسی به دنبال بحث‌های انتخاباتی هستند و لذا معتقدند الان نباید در زمینه عفاف و حجاب سخنی گفت در حالی که وضعیت فرهنگی به‌ویژه در مساله عفاف و حجاب مناسب نیست. مثلا تصاویری از کیش منتشر شده که برخی مسئولان با دیدن این تصاویر تعجب کردند.
وی با بیان این که قرارگاه عفاف و حجاب در وزارت کشور تشکیل می‌شود، اضافه کرد: وزیر کشور مسئول این قرارگاه است و حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز عضو آن است و گزارش‌هایی تا کنون ارائه شده که نشان می‌دهد مسئولان نیز در این زمینه دغدغه دارند و البته مجلس و دولت پیگیر هستند ولی در این زمینه نیازمند یک تصمیم بزرگ هستیم.
خان‌محمدی از کم کاری رسانه‌ها در مطالبه گری انتقاد کرد و گفت: اگر قبلا پیگیر بدحجابی بودیم ولی الان بر روی کشف حجاب تمرکز داریم. بحرانی که وجود دارد این است که هنوز بسیاری از افراد و مسئولان حالت انفعالی دارند. طرح ستاد مبنی بر عفاف و حجاب هیچ تندروی وجود ندارد و با منطق و عقلانیت همراه است. به هر حال دستگاه‌های مسئول باید احساس خطر کنند و برنامه‌ای برای این وضعیت در فصل تابستان داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

کاش «فقر و نداری» هم مثل «حجاب» برایتان مهم بود / کاش، یکی پیدا می‌شد، شما را «اخراج» می‌کرد

یک بام و دو هواست؟ / پاسخ «پلیس کرمانشاهی» با عمکرد «پلیس تهران» در دستگیر نکردن زنان بی‌حجاب راهپیمایی ۲۲ بهمن چه تفاوتی داشت؟

سلیمن‌نمین: اقدامات گذشته باعث «لجاجت» به «حجاب» شده / «صبور» باشیم / «تندروها»،خود را از خدا هم محق‌تر می‌دانند / حرف آنان، حرف حاکمیت و اسلام نیست

«تجمع اعتراضی خودجوش» علیه بی‌حجابی مقابل مجلس / وضعیت،دیگر، «غیرقابل قبول» شده/ آقاتهرانی: در حال «چیدن برنامه هایی» هستیم + عکس

صدیقی: اوضاع «آرام‌تر» شده، باید «کشف حجاب» را کنترل کرد / چادر و عمامه نماد اسلام و دعوت به دینداری است

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا