کرمان

سالانه ۸۰۰ معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان کرمان وارد چرخه آموزش می‌شود

سالانه ۸۰۰ معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان کرمان وارد چرخه آموزش می‌شود

به گزارش خبرگزاری recive؛ رضامراد صحرایی در نشست با اصحاب رسانه و خبرنگاران با تاکید بر جذب نخبگان در دانشگاه فرهنگیان افزود: بالاترین رتبه های کنکور سراسری طی سال های گذشته وارد دانشگاه فرهنگیان شده اند که اقدامی ارزشمند و نویدبخش نسلی پویا و کارآمد است.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی نخستین دانشگاه جامع فرهنگیان کشور در کرمان با حضور رییس کشوری این دانشگاه، استاندار و جمعی از مسئولان استان کرمان افزود: سابقه دانشگاه فرهنگیان کرمان از بسیاری از دانشگاه های ایران حداقل ۳۰ سال بیشتر است.
وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی مکان مناسب برای دانشگاه فرهنگیان بتوان اقدامات ارشمندتر و بزرگتری در این دانشگاه انجام داد و معلمانی را تربیت کرد که نوجوانان و جوانان این آب و خاک را به بهترین وجه ممکن تربیت کنند.
صحرایی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در دانشگاه فرهنگیان آباد کردن آینده این مرز و بوم است ادامه داد: سه هزار و ۱۰۰ معلم در دانشگاه فرهنگیان کرمان وجود دارد و سالانه ۸۰۰ معلم از طریق این دانشگاه تحویل آموزش و پرورش و وارد چرخه آموزش می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت تربیت ۲ هزار معلم در کشور وجود دارد گفت: معلمان این دانشگاه از دانش آموزان نخبه و دارای رتبه های بالای کنکور هستند.
رییس دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان نسبت به ظرفیتی که دارد بسیار ناچیز است لذا برای ارتقا و افزایش ظرفیت‌های این دانشگاه از بخش خیرین کشور طلب کمک و یاری داریم.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث دانشگاه فرهنگیان کرمان گفت: این دید آینده نگرانه می تواند موجب تامین نیروی انسانی بخش آموزش این منطقه شود.
وی به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه “اگر معلم درست شود مملکت درست می شود” اشاره و تصریح کرد: احداث دانشگاه فرهنگیان به عنوان اقدامی بسیار بزرگ، ارزشمند و جهادی است زیرا نسل جدید را تربیت می کند.
وی با تاکید بر اینکه اگر می خواهید برای آینده کاری انجام دهید، دانشگاه فرهنگیان را دریابید گفت: نیاز آموزش و پرورش بیش از تعداد دانشجو معلمان است که باید فضا و امکانات را برای پذیرش دانشجو معلم بیشتر فراهم کنیم.
صحرایی با اشاره به اینکه باید معلمی تربیت شود که هم بداند کارآفرینی چیست و هم آگاه باشد چگونه کارآفرینی کند گفت: دانشگاه فرهنگیان کارآفرین ترین دانشگاه کشور است.
وی اظهار داشت: ماده ۲۸ اساس نامه دانشگاه فرهنگیان تامین و تربیت معلم را بر عهده دارد و حدود ۱۹۰ هزار معلم نیاز آموزش و پرورش کشور است که امیدواریم از مسیر جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان این نیاز تامین شود.
وی همچنین به رشادت های حاج قاسم و جایگاه ایشان در کشور و جهان اشاره و تصریح کرد: آینده قضاوت خواهد کرد که سپهبد شهید سلیمانی چه کاری انجام داد که جهان را حیرت زده کرد.
وی گفت: کاری که وی انجام داده نشان می دهد کمتر کسی می تواند تا این اندازه تاثیرگذار باشد و بدون تردید شهید سپهبد قاسم سلیمانی از ستارگان تاریخ اسلام و ایران است.
۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا