اجتماعی

سارقان بیشتر چه چیزی سرقت می‌کنند؟

سارقان بیشتر چه چیزی سرقت می‌کنند؟

سرهنگ مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۱ برای مقابله با سرقت‌های مسلحانه و خشن گفت: تمهیدات، برنامه‌ها و اقدامات پلیس در رابطه با بحث پیشگیری و مقابله با سارقان منوط به سال یا ماه یا تقویم خاصی نیست.

وی ادامه داد: برنامه ریزی مسئولان پلیس و همکاران بنده به این گونه است که تمام ایام سال را در بر می‌گیرد و بحمدالله توانسته‌ایم آمار قابل ملاحظه‌ای را در بحث مقابله با سارقان به ویژه سارقان خشن و همچنین در راستای پیشگیری از وقوع سرقت منازل در سطح ظهور انجام دهیم.

بیشتر بخوانید:

حضور زنان یگان ویژه در ناآرامی‌های سال گذشته/ ۱۰ استان یگانه ویژه زن دارند

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در تعطیلات عید سرقت مسلحانه نداشتیم، تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ هیچ نوع سرقت مسلحانه یا سرقت طلافروشی و صرافی نداشته ایم.

سرهنگ نثاری گفت: تعریف مسلح بودن از نظر پلیس و از نظر مردم متفاوت است. همه سارقان مسلح به سلاح گرم نیستند اما حداقل سلاحی که همراه یک سارق است که بتوانند با آن از خود دفاع کنند یا باعث ترس و ارعاب مالباختگان شوند چاقو، قمه و سلاح سرد است.

وی با اشاره به عملیاتی که در سال گذشته برای مقابله با سلاح سرد انجام شد، تصریح کرد: انجام این عملیات و جمع آوری سلاح‌های سرد بسیار تاثیرگذار بود و ما تاثیر آن را در کاهش آمارهای وقوع جرائم به عینه مشاهده کردیم و امسال با حجم بالای سفرهای نوروزی و خالی شدن منازل تهران از سکنه قاعدتا باید آمار سرقت افزایش پیدا می‌کرد اما با توجه به تمهیداتِ فرمانده انتظامی تهران بزرگ و سلسله مراتب پلیس و پلیس آگاهی بحمدلله موضوع سرقت کنترل شد.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در حال حاضر رویکرد سارقان منازل اقدام به ربایش و سرقت اموال کم حجم و پرارزش مانند ارز، جواهرات و…است.

نثاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در کل کشور و همچنین تهران بالغ بر ۳۵ درصد سرقت‌ها، خرد است مانند سرقت لوازم ماشین و محتویات آن. بخشی از این سرقت‌ها به دلیل بی‌احتیاطی شهروندان است و بخش دیگر به دلیل‌ عدم وجود پارکینگ مناسب است.

وی همچنین درباره وقوع قتل در تهران در سال ۱۴۰۱ گفت: قتل‌هایی که در تهران داریم نسبت به سایر شهرستان‌ها از نرخ کمتری برخوردار است. در این حوزه نیز پلیس آگاهی تهران بزرگ و معاونت مبارزه با جرائم جنایی و اداره دهم پلیس آگاهی با اشراف و رصد و همچنین بکارگیری از کارآگاهان با تجربه و کارآزموده توانسته‌اند، پیچیده‌ترین قتل‌ها را به راحتی کشف کنند.

۲۳۳۲۳۳

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا