اجتماعی

سارقان بانک ملی شعبه انقلاب دستگیر شدند؛ توضیحات پلیس و دادستان/ عکس

سارقان بانک ملی شعبه انقلاب دستگیر شدند؛ توضیحات پلیس و دادستان/ عکس

به گزارش خبرگزاری recive، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفتگو با یک بخش خبری اعلام کرد: از بامداد دوشنبه که ما مطلع شدیم این سرقت به وقوع پیوسته است، از ساعات ابتدایی با تشکیل چندین تیم ویژه از زبده ترین کاراگاهان اداره آگاهی عملیات ویژه شناسایی عوامل سرقت آغاز شد.

گفتنی است بانک ملی شعبه انقلاب تهران در روز ۱۵ خرداد مورد دستبرد قرار گرفت و تعدادی از صندوقهای امانات این بانک که بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ فقره عنوان شده، توسط سارقان باز شده و محتویات آن به سرقت رفت.

امروز فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد سارقان این سرقت هالیوودی بازداشت شده اند. سردار رحیمی توضیح داد: با تلاش شبانه روزی همکارانم کمتر از ۴۸ ساعت بعد از وقوع سرقت، یکی دو روز است سارقان، مرتبطان شناسایی و دستگیر شده اند. بخشی از این افراد در داخل کشور بازداشت شدند و تعدادی نیز به خارج از کشور متواری شده بودند که در خارج از کشور شناسایی و دستگیر شدند.

سردار رحیمی افزود: همچنین بخش اعظمی از اموال مردم که سرقت شده بود شناسایی شده است. مردم عزیز و مالباختگان بدانند پلیس با اقتدار، توانمندی و تجربه و تسلطی که به این مجرمان دارد در کمترین زمان ممکن، سارقان و مرتبطان را بازداشت کند و بخش زیادی از اموال به سرقت رفته مردم را کشف کند.

سارقان بانک ملی شعبه انقلاب دستگیر شدند؛ توضیحات پلیس و دادستان/ عکس

توضیح دادستان تهران درباره بازداشت متهمان

دادستان تهران درباره بازداشت متهمان این پرونده توضیح داد: ۱۰ نفر از متهمان در تهران و شمال کشور دستگیر شدند

او همچنین گفت: ۳ نفر از سارقان متواری در کشور همسایه دستگیر شدند.

به گفته این مقام قضایی مقادیر زیادی از اموال مسروقه در فرودگاه امام خمینی (ره) در ماشینی که توسط متهمان تهیه شده بود و مقادیری در تهران کشف شد.

همچنین گفته می شود دستگیرشدگان دارای سوابق سرقت حرفه ای هستند. همچنین برخی منابع خبری گزارش داده اند برخی از این سارقان پس از سرقت به کشور ترکیه متواری شده بودند که با تلاش نیروی انتظامی دستگیر و به کشور بازگردانده شدند.
برخی منابع خبری نوشته اند اکثر اموال ربوده شده از صندوقهای امانات نیز بازگردانده شده و تلاش برای کشف باقی اموال مسروقه ادامه دارد.

سارقان بانک ملی شعبه انقلاب دستگیر شدند؛ توضیحات پلیس و دادستان/ عکس

بیشتر بخوانید:

جزئیاتی مهم از دستگیری سارقان بانک ملی؛ عملیات فرامرزی پلیس

آیا خسارت مال‌ باختگان سرقت از صندوق امانات بانک ملی باید جبران شود؟/ نظر یک حقوقدان

۴۷۲۳۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا