اصفهان

زاینده رود با دبی ۲ مترمکعب بر ثانیه به سمت «گاوخونی» جاری شد

زاینده رود با دبی ۲ مترمکعب بر ثانیه به سمت «گاوخونی» جاری شد

به گزارش recive از اصفهان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اظهار داشت: در توزیع آب سالهای گذشته با توجه به نوع توزیع آب سهم ناچیزی از آب به تالاب می‌رسید که با تمهیدی که در توزیع آب اخیر اندیشیده شد آب به نسبت پایدار تری به تالاب بین الملی گاو خونی رسید.

حسن ساسانی با بیان اینکه با اتمام آبیاری زمین‌های کشاورزی شرق کانال‌های رودشت، هشتم اردیبهشت بسته شدند، افزود: با تجمیع آب آن در بامداد نهم اردیبهشت کانال رودشت جنوبی با هدف هدایت آب برای تأمین آب تالاب مجدداً باز و درروز دهم آب از انتهای کانال رودشت جنوبی در محدوده شهر ورزنه وارد زاینده رود شد.

وی بیان کرد: با این اقدام علاوه بر جریان آب به سمت تالاب، آبی که در محدوده شهر ورزنه به صورت محبوس و مانداب تبدیل شده بود و یکی از عوامل نامطبوع و مریضی در منطقه بود نیز تبدیل به آب جاری شد.

ساسانی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده آب با سرعت و دبی مطلوب‌تری به تالاب رسید، اظهار داشت: آب اکنون با دبی ۱.۵ تا ۲ متر مکعب بر ثانیه وارد تالاب می‌شود.

وی افزود: زهاب کشاورزی منطقه و روان آب‌های فصلی سهم به سزایی در پایداری این جریان دارد و امید است با ادامه همراهی همه دستگاهای مربوطه و کشاورزان بتوان این جریان را با حد اکثر زمان به سمت تالاب ادامه داد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا