اجتماعی

رییس پلیس تهران: نیمی از مجروحان و کشته‌شدگان تصادفات موتورسوار هستند

رییس پلیس تهران: نیمی از مجروحان و کشته‌شدگان تصادفات موتورسوار هستند

سردار حسین رحیمی روز شنبه در مراسم آغاز طرح ساماندهی تردد موتورسیکلت سواران تهران در جمع خبرنگاران گفت: این طرح در ١٠٣ نقطه از پایتخت اجرا می‌شود و با ١٠ تخلف مانند حرکات مخاطره آمیز، مخدوش کردن پلاک، حمل بارهای نامتعارف، عبور از چراغ قرمز و چند مورد دیگر برخورد می‌کنیم.

وی ادامه داد: این طرح در پی مطالبه مکرر مسئولان و شهروندان اجرا می‌شود.

رحیمی افزود: بسیاری از تخلفات ترافیکی مربوط به موتورسیکلت سواران است و اجرای این طرح می‌تواند آثار خوبی در حوزه ترافیکی و حتی برخورد با جرائم در پی داشته باشد. 

فرمانده انتظامی پلیس تهران با بیان اینکه این طرح با همکاری پلیس‌های راهور، پیشگیری و یگان امداد پلیس در تهران و شهر ری اجرایی شده است، افزود: هدف اصلی این طرح ساماندهی و انضباط بخشی موتورسیکلت سواران و رفع دغدغه شهروندان است و جلسات توجیهی متعددی با مسئولان اجرایی برگزار کرده‌ایم. 

رحیمی با بیان اینکه اجرای این طرح بیش از همه به نفع خود موتورسیکلت سواران است ادامه داد: پلیس خود را در مقابل انضباط شهری و نظم عمومی، جان موتورسواران و عابران پیاده مسئول می‌داند و به طور جد به دنبال انضباط بخشی ترافیکی به خصوص در حوزه موتورسیکلت سواران است. 

وی افزود: در اجرای این طرح، برخورد مناسب با موتورسیکلت سواران هرچند متخلف باشند مورد تاکید و توصیه ما است و ساماندهی موتورسیکلت سواران نقش موثری در کاهش جرائم و تخلفات خواهد داشت.

فرمانده انتظامی پلیس تهران با بیان اینکه امیدواریم که شهروندان در اجرای هرچه بهتر این طرح پلیس را همراهی کنند، بیان کرد: این طرح استمرار خواهد داشت و موتورسیکلت‌ متخلفان ۱۲ ساعت متوقف می‌شود.

بیشتر بخوانید:

جزییات طرح جدید پلیس برای برخورد با موتورسواران متخلف در تهران

برخورد سهمگین قطار با یک موتورسیکلت !

47231

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا