بین الملل

روسیه: فقط به کشورهای دوست محصولات کشاورزی می‌فروشیم

روسیه: فقط به کشورهای دوست محصولات کشاورزی می‌فروشیم

به گزارش  رویترز، دیمیتری مدودوف نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه تاکید کرد که در آینده، فقط کشورهای دوست از محصولات کشاورزی روسیه برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به تحریم های ضدروسی غرب گفت: مایل هستم که توضیحاتی ساده و در عین حال مهم را درباره امنیت غذایی روسیه ارائه کنم. ما فقط خود را ملزم به تأمین غذا و محصولات کشاورزی برای دوستانمان می دانیم. خوشبختانه دوستان زیادی هم داریم که اصلاً در موقعیت جغرافیایی اروپا و آمریکای شمالی قرار ندارند.

مدودوف افزود: بهای محموله های کشاورزی قابل معامله با کشورهای دوست، به روبل یا واحد ارزی آنها پرداخته خواهد شد.

کشورهای غربی پیشتر ادعا کرده بودند که روسیه در پی اقدام نظامی علیه اوکراین، امنیت غذایی جهان را به مخاطره انداخته و بسیاری از کشورهای فقیر با خطر قحطی مواجه خواهند بود.

پیشتر، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفته بود: در صورت ادامه جنگ در اوکراین، بین ۱۲ تا ۱۸ ماه دیگر در برخی از نقاط جهان از جمله در شمال آفریقا قحطی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

روسیه و اوکراین در زمره بزرگترین کشورهای صادر کننده غلات در جهان هستند حال آنکه با شروع جنگ، قیمت گندم افزایش‌یافته و ازآنجا که کشاورزان اوکراینی قادر به کاشت محصول نیستند، ممکن است در آینده با کمبود گندم مواجه شویم. علاوه بر این، روسیه و اوکراین ۸۰ درصد صادرات جهانی روغن آفتابگردان را به خود اختصاص می‌دهند.

311311

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا