سیاسی

روزنامه دولت متهم کرد کرد / روحانی، ظریف و سیدحسن خمینی؛ عاملان جهش نرخ ارز

روزنامه دولت متهم کرد کرد / روحانی، ظریف و سیدحسن خمینی؛ عاملان جهش نرخ ارز

نرخ ارز در حالی همزمان با آغاز آشوب‌ها در پاییز امسال رکورد زد که یک سال پیش از آن تنها چند درصد افزایش یافته بود. بررسی نقطه نظرات تحلیلگران اقتصادی وابسته به جریان‌های مختلف نشان می‌دهد که اصلی‌ترین عامل گرانی دلار «ناامنی» و «افزایش فشار خارجی» عنوان می‌شود.

علمکرد دوازده ماهه دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد که ثبات نسبی نرخ ارز را همراه داشت، سکوت یکساله‌ای را بر دولتمردان سابق تحمیل کرده بود. اما افزایش نرخ ارز متأثر از آشوب فرصت لازم را برای بازنمایی جریان موسوم به اعتدال فراهم می‌ساخت. از همین رو بود که رسانه‌های نزدیک به دولت قبل از جمله «روزنامه اعتماد»،‌«recive» (تحت مدیریت تیم روابط عمومی سابق نهاد ریاست جمهوری)، «انتخاب» (تحت مدیریت تیم وابسته به جواد ظریف)، «جماران» (متعلق به حسن خمینی و در اختیار تیم نزدیک به حسن روحانی) و… تلاش کردند تا با حمایت‌های مستقیم یا غیرمستقیم از افراد بازداشت‌شده و حتی اخبار حمایتی درباره قاتلان شهدای امنیت، دوقطبی «قضاوت رسانه‌ای» را تعمیق ببخشند.

سکوت یک ساله جریان غربگرا نسبت به تخطئه ایده‌های شکست‌خورده‌اش مصلحتی بوده است و حالا که میوه آشوب نه در سبد براندازان بلکه در سبد مخالفان دولت چیده شده، محال است که از خیر آن به نفع کشور بگذرند.

بیشتر بخوانید:

سقوط آزاد ارزش پول ملی / هر ریال = ۲۶ ده میلیونیوم دلار

ورود «سران قوا» به ساماندهی بازار ارز / قالیباف: وضعیت ارز برای مردم و اقتصاد کشور، قابل‌قبول نیست / امسال قانون تصویب کردیم اما اجرا نشد

واکنش «بهارستان» به جهش قیمت ارز و گوشت قرمز/ درخواست نمایندگان برای «جلسه فوری» دولت و مجلس

«بهارستان»، میخکوب شد / انتقادهای شدید و بی‌پرده نماینده ارومیه: آقای رئیسی! نگران یک وعده غذای مردم هستیم

«تذکر» نماینده اصولگرای مجلس: برخی «مسئولان» می‌خواهند این نظام، «ساقط» شود / «تیم اقتصادی دولت» باید به مجلس و مردم جواب بدهد

«تذکر» نماینده اصولگرای مجلس: وضعیت بازار و مردم خوب نیست / حتی «بچه‌های مذهبی و انقلابی»، از این وضعیت، «خسته» شده‌اند

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا