سیاسی

روزنامه جام جم: زنان «پوشیده‌تر» باشند، جامعه «دموکراتیک‌» و «مردمی» خواهد شد

روزنامه جام جم: زنان «پوشیده‌تر» باشند، جامعه «دموکراتیک‌» و «مردمی» خواهد شد

فرهنگ بی‌حجابی نقش به‌سزایی در سیاست‌زدایی از جامعه دارد. چون فرد بی‌حجاب و برهنه توجه دیگران را به خود جلب کرده و خود را سوژه انظار و چشمان دیگران می‌کند. به ‌این ترتیب، دیگرانی که مجذوب سیمای زن بی‌حجاب و غیرعفیفه می‌شوند، توجه‌شان از امر دیگر دور می‌شود. حال اگر این امر عمومیت پیدا کند، به گونه‌ای بی‌حجابی و عریان‌گری در جامعه اولویت اصلی باشد، طبعا افکار عمومی تحت تاثیر قرار می‌گیرد و حوزه سیاست که عرصه عمل دولت است از اولویت و اهمیت می‌افتد.

زن هر قدر پوشیده‌تر و عفیف‌تر در جامعه ظاهر شود، توجه دیگران را به خود دور می‌کند و در نتیجه مسائلی مهم‌تر از زیبایی‌های ظاهری اهمیت پیدا می‌کند. حال اگر این فرهنگ در جامعه عمومیت پیدا کند، آرامش روحی بر جامعه مستولی شده و توجه افکار عمومی به امر سیاسی و به‌طور کلی به حوزه سیاست بیشتر می‌شود، چون یکی از اصلی‌ترین عوامل سیاست‌زدایی از جامعه؛ یعنی فرهنگ بی‌حجابی و عریان‌گری غایب است. لذا جامعه به میزانی که پایبند به فرهنگ حجاب و عفاف است، سیاسی است. چنین جامعه‌ای نمی‌تواند حکومتش دموکراتیک و مردمی نباشد. بر این اساس، یکی از دلایل این است که جامعه ایرانی سیاسی‌ترین جامعه جهان بوده و سیطره فرهنگ حجاب و عفاف بر آن است.

بیشتر بخوانید:

انتقاد از «قتلگاه فضای مجازی» / رئیس‌جمهور سابق و وزیر ارتباطاتش باید محاکمه شوند

قالیباف : در حادثه مهسا امینی به پلیس گفتم باید «عذرخواهی» و «جبران خسارت» کنید / به چه حقی می‌گوییم به خانم «بدحجاب»، اجازه ندهیم سوار مترو شود

واکنش یک حقوق‌دان به موضع تلویزیونی قالیباف درباره حجاب

آقاتهرانی: مجلس آمادگی «جرم انگاری» و «اصلاح» قوانین حجاب را دارد / متأسفانه‌، نهی از منکر در کشور، یک مقدار «سست» شده، می‌گویند «تأثیر ندارد»

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا