سیاسی

رهبر، امام جمعه اصفهان: مسمومیت دختران دانش‌آموز؛ شبیه «اسیدپاشی‌ها» نیست / انصاری‌راد: نتیجه تحقیقات دولت باید «باورپذیر» باشد

رهبر، امام جمعه اصفهان: مسمومیت دختران دانش‌آموز؛ شبیه «اسیدپاشی‌ها» نیست / انصاری‌راد: نتیجه تحقیقات دولت باید «باورپذیر» باشد

مستوره برادران نصیری: مسمومیت دختران دانش‌آموز در قم،‌ هفته‌هاست که سرخط خبرهای رسانه‌های کشور شده، این روزها با سرایت موضوع به بروجرد، نگرانی‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره عامل یا عاملان موضوع اوج گرفته است. برای افکار عمومی سوال مهم این است که چرا تاکنون علت این حادثه مشخص نشده، خصوصا که تداوم آن باعث شده برخی از خانواده‌ها از فرستادن دختران‌شان به مدارس امتناع کنند.
در همین خصوص محمدتقی رهبر، امام جمعه موقت اصفهان به recive می‌گوید: اطلاعات من از این موضوع براساس نوشته روزنامه‌هاست و براین اساس قضاوت من این است که در این‌گونه از مسائل باید حساسیت نشان داد، زودتر حادثه را پیگیری و از توسعه‌اش جلوگیری کرد، مسئولان هم حتما به وظایف خودشان برای پیگیری موضوع عمل کرده‌اند اما مسئولان مدرسه هم باید سریع‌تر موضوع را منعکس و پیگیری کنند.

او در پاسخ به این سوال که چه گروه یا گروه‌هایی ممکن است پشت این موضوع باشند، ادامه می‌دهد: من اطلاعات زیادی از این حوادث ندارم اما ریشه این ماجرا هر کجا که هست، خصوصا که از آذرماه این حادثه ادامه داشته، باید مشخص شود. نسبت به این موضوع باید دغدغه بیشتری نشان داده شود و ریشه‌یابی مساله تا کشف موضوع و مجازات مسببان ادامه یابد.
رهبر درباره شباهت موضوع مسمومیت‌ها به اسیدپاشی‌های اصفهان توضیح می‌دهد: موضوع اسیدپاشی‌ها پرونده جدایی دارد که بالاخره یک خیانت و خلاف آشکار بود اما موضوع مسمومیت دانش‌آموزان شکل پنهان دارد، که در هرحال نیاز به پیگیری و روشن شدن دارد. در هر حال این مسائل هرچه باشد خلاف شرع و قانون است، انجام این اعمال از یک مسلمان و فرد متدین دور است.

حرف راست دولت را هم باور نمی‌کنند
حسین انصاری راد، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس ششم نیز دراین‌باره می‌گوید: دولت باید تحقیق کامل و جامع انجام دهد،‌ هر تحقیقی که امکان‌پذیر است، انجام شود. از طرفی نتایح تحقیقات باید با شفافیت کامل در اختیار رسانه و مردم قرار گیرد،‌ و جوری این اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهد که برای مردم باورپذیر باشد،‌ حتی دولت اگر دچار تردید شد و اطلاعات کاملی به دست نیاورد هم، همین موضوع را با مردم در میان بگذارد.
او ادامه می‌دهد: به نظرم این موضوعی است که تاکنون از سوی مسئولان اتفاق نیفتاده و به نظر می‌رسد که تحقیقات کامل و جامعی اتفاق نیفتاده است.

انصاری‌راد با بیان اینکه این دولت شرایطی دارد که به قول آقای احمد توکلی حتی حرف راستش را هم مردم باور نمی‌کنند، اظهار می‌کند: این اتفاقات و حوادث قطعا عامدانه است،‌ سابقه چنین چیزی در ایران ما وجود نداشته، از سوی دولت که هرگز چنین موضوعی یعنی مخالفت با تحصیل دختران سابقه نداشته،‌ اما خارج از دولت و حاکمیت به نظر می‌رسد کسانی هستند که بخواهند امنیت و آرامش جامعه را نشانه بگیرند و جامعه را به خطر بیندازند.
او می‌گوید: تکرار و تعدد نشان می‌دهد این حادثه اتفاقی نیست، اما اینکه از ناحیه چه کسی یا کسانی در حال انجام است، فقط می‌توان گفت که بعید است از سمت دولت یا حاکمیت باشد.
این نماینده پیشین مجلس ادامه می‌دهد: موضوع اسیدپاشی معنای روشنی داشت، افراد مفسدی دست به آن کار زدند که مثلا جلوی بی‌حجابی را بگیرند، اما مسبب این حوادث هر کسی که هست هدفش ایجاد ناامنی در جامعه است.

۴۷۴۷

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا