خوزستان

رها شدن زباله‌های عفونی یک بیمارستان‌ در کلانشهر اهوار

رها شدن زباله‌های عفونی یک بیمارستان‌ در کلانشهر اهوار

نوید احمد پور : صبح امروز در سه نقطه ، واقع در خیابان های حاشیه منطقه 3 شهرداری اهواز زباله های بیمارستانی عفونی و خطرناک توسط افراد ناشناس تخلیه و به حال خود رها شده اند.

این عمل در حالی انجام شده است که زباله های عفونی بیمارستانی در زمره خطرناک ترین و آلوده ترین پسماندها به شمار می رود، اما امروز این زباله های خطرناک متعلق به یک بیمارستان بخش خصوصی در حاشیه منطقه کلانشهر اهواز رها شده است.

رها شدن زباله‌های عفونی یک بیمارستان‌ در کلانشهر اهوار

مدیر منطقه سه شهرداری اهواز در این رابطه گفت : صبح امروز گزارش کشف این زباله های عفونی بر روی بی سیم پیج شد و تا کنون هیچ مرکز درمانی یا شخص خاصی مسئولیت آن را نپذیرفته است.

وی افزود: نکته قابل تامل این حادثه آن است که کلیه مدیران بیمارستان ها و مراکز درمانی و همچنین شهروندان بدون هیچ آموزشی می دانند که پسماندهای بیمارستانی در زمره زباله های خطرناک و عفونی دسته بندی می شوند و رها کردن آنها در خیابان میتواند باعث آسیب های جبران ناپذیری برای افراد و محیط زیست گردد.

وی افزود : نشانه های محرز از یک بیمارستان بر روی کیسه های حمل زباله و همچنین سربرگ ها و رسید های مختلف در زباله های آنها کشف گردید و ما نیز بنا بر وظبفه پیگیری های خود را برای جمع آوری و دعوی حقوقی علیه متخلفین انجام داده ایم .

رها شدن زباله‌های عفونی یک بیمارستان‌ در کلانشهر اهوار

وی در پایان گفت : ما علاوه بر دعوی حقوقی با اداره کل محیط زیست استان خوزستان و اداره بهداشت شرق اهواز نیز مکاتباتی را برای برخورد قاطع با متخلفین انجام داده ایم.

بنا بر تحقیقات خبرنگار خبرگزاری recive از اهواز ، کلیه بیمارستان ها موظف هستند تا زباله های خود را طی شرایط خاص ، پس از بی خطر سازی در کیسه های مخصوص بسته یندی نمایند و توسط ماشین حمل و نقل زباله به مکان مخصوص جهت دفع ارسال گردند.

درپایان اگر کلبه احتمالات برای چرایی رهاسازی زباله های این بیمارستان در نظر بگیریم باز هم عدم نظارت و بی مسئولیتی درمدیران و کارکنان مرتبط با این مورد در آن بیمارستان مشهود است و می بایست با همگی آنها برخورد قانونی انجام شود ، چرا که علاوه بر به خطر انداختن سلامت شهروندان باعث آلودگی محیط زیست نیز خواهند شد.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا