سمنان

رشد ۸.۶ درصدی فرآوری مواد معدنی در استان سمنان

رشد ۸.۶ درصدی فرآوری مواد معدنی در استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ، محمد رضا صادقی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان روز دوشنبه ۵ دی ماه ۱۴۰۱ در جلسه رویداد روستای نوفن که در محل سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد ؛ با اشاره به اینکه در ابتدای سال ، دو واحد فرآوری معدنی در استان سمنان ایجاد شد ، تصریح کرد: با ایجاد ۶ واحد جدید ، تعداد واحدهای فرآوری مواد معدنی در استان به هشت عدد رسید.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد هشت واحد فرآوری مواد معدنی با هدف افزایش ارزآوری و ارزش افزوده در سال آینده در دستور کار است که در مجموع شاهد فعالیت ۱۶ واحد فرآور خواهیم بود.‌

صادقی ، با اشاره به فعالیت قریب به ۵۰۰ واحد معدنی در سطح استان سمنان گفت : برای افزایش ارزش افزوده در استان سمنان نیاز به ایجاد یکصد واحد فرآوری می باشد.‌

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد نمک کشور و ۴۳ درصد گچ کشور در استان سمنان تولید می شود ، گفت : ۸۵ درصد زئولیت کشور در استان سمنان تولید می شود .

معاون استاندار سمنان ، توسعه استان را در گرو ، تکیه بر علوم دانش بنیان دانست و تصریح کرد: شرکت هایی که مشکلات و نیازهای استان را از طریق علم برطرف می کند ارزش افزوده را برای این استان به ارمغان می آورند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارسمنان با بیان اینکه استان سمنان با کمتر از یک درصد از جمعیت ، یک پنجم کل اعتبارات رونق تولید ، معادل ۲۰ درصد تسهیلات کشور را پرداخت کرده است، خاطرنشان کرد: در حوزه تبصره ۱۸ به میزان ۱۲۴ درصد جذب داشته ایم که با رشد ۲۴ درصدی همراه شده است.

وی با اشاره به افزایش صد درصدی در تعداد شرکت های دانش بنیان در استان سمنان عنوان کرد: ضروری است با نرخ بالای دانش آموزی و دانشجویی و همچنین سرانه بالای سواد در استان ، تعداد شرکت های فناور بیش از پیش افزایش یابد.

صادقی با اشاره به اینکه ۵۱ درصد مشاغل استان سمنان ، خدماتی است ، گفت : باید مشاغل نوین در مقوله های کشاورزی، صنعتی و معدنی گسترش یابد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا