اخبار استانها

رشد اقتصادی ۷.۸ درصدی آذربایجان‌شرقی ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد

رشد اقتصادی ۷.۸ درصدی آذربایجان‌شرقی ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد

به گزارش recive از تبریز، محمد فرشکاران در دومین جلسه ارتقاء بهره وری این سازمان اظهار کرد: در راستای دستیابی به رشد اقتصادی مورد نظر، موضوع بهره وری به طور جدی دنبال می‌ شود و در برنامه‌های پنج ساله توسعه نیز سهم سه درصد بهره وری در «تولید ناخالص داخلی» همواره مطرح بوده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ بحث ارتقاء بهره وری به صورت موثرتری مورد توجه قرار گرفته، به طوری که به میزان ۴۰ درصد از منابع مورد نیاز رشد ۸ درصدی اقتصاد کشور باید از همین طریق تامین شود.

فرشکاران به سهم سایر موارد در رسیدن به رشد اقتصادی آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: حدود ۶ هزار میلیارد تومان از محل منابع و اعتبارات عمومی استان و ۱۲ هزار میلیارد تومان نیز باید از طریق سرمایه‌گذاری، صندوق‌های توسعه و تسهیلات بانکی تامین شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: باید ضمن پیروی از شاخص های مشخص به سمت مدل های بهره وری حرکت کنیم و به مفهوم کارشناسی در سازمان تکانه‌ ای به موضوع دهیم و در ارتباط با احیاء و فعال سازی کمیته بهره وری استان نیز هر کدام از بخش های تخصصی سازمان طرح ها و برنامه های خود را ارائه دهند.

فرشکاران تصریح کرد: در دهه های گذشته به دلیل اتکاء بیش از حد به درآمدهای نفتی، بسیاری از ایرادات اقتصاد کشور از جمله نبود بهره وری مورد غفلت قرار گرفته و در شرایط فعلی که درآمدهای نفتی به حداقل ممکن کاهش یافته و فشار تحریم ها کاملا اوج گرفته، مجبوریم به صورت واقعی و عملیاتی موضوع ارتقاء بهره وری را مدیریت کنیم.

وی گفت: لازم است در حوزه بودجه ریزی نگرش بهره وری لحاظ شده و تخصیص بهینه منابع در راستای ارتقاء بهره وری اتفاق بیافتد.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا