سمنان

رتبه دوم کشوری استان سمنان در نگهداری راه های فرعی و روستایی

رتبه دوم کشوری استان سمنان در نگهداری راه های فرعی و روستایی

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان وی گفت این اداره کل در سه ماهه اول سال جاری توانست بین ۳۵ اداره کل در سطح کشور، رتبه دوم نگهداری راه های فرعی و روستایی را کسب کند.
به‌ گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان محسن لشکری با بیان اینکه حفاظت و نگهداری از راه‌های ارتباطی بر احداث و ساخت جاده و محورهای مواصلاتی جدید ارجحیت دارد خاطر نشان کرد: در حوزه استحفاظی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بیش از هزار و ۳۵۰ کیلومتر راه فرعی و روستایی هزار کیلومتر راه فرعی و روستایی وجود دارد که نزدیک به نهصد و پنجاه کیلومتر آن از نعمت آسفالت برخوردار است.
معاون فنی و راههای روستایی ‌ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان اظهار داشت: راه های فرعی و روستایی یکی از مهم‌ترین خدمات زیربنایی است که نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه مناطق روستایی ایفاء می‌کند، به‌طوری‌که از آن به‌عنوان شریان حیاتی هر منطقه یاد می‌کنند و توسعه زیرساخت‌های آن از جمله نگهداری و بهسازی می تواند نقش مهم و ملموسی داشته باشد.
لشکری با اشاره به اینکه این اداره کل توانسته در سه ماهه اول سال جاری بین ۳۵ اداره کل سطح کشور رتبه دوم نگهداری راه های فرعی و روستایی را کسب کند افزود: کسب این رتبه براساس شاخص عملکردی حوزه نگهداری راه های فرعی و روستایی صورت می گیرد که در حوزه استحفاظی این اداره کل عملیات لکه‌گیری، رفع خرابی آسفالت، تکمیل و احیای خط‌کشی‌ها با اولویت خطوط میانی، شانه سازی و دیگر عملیات راهداری محوری مد نظر بوده است.
وی با تاکید به اینکه عمده این عملیات در محورهایی همچون سمنان-معلمان و دامغان-معلمان-جندق انجام شده، خاطر نشان کرد: عملیات روکش آسفالت محورهای حوزه استحفاظی هرسال به تناسب اعتبارات در برنامه قرار می‌گیرد و با توجه به سطح آسیب‌دیده رویه محورها و اولویت‌بندی انجام شده اقدام می‌شود.
لشکری در پایان با بیان اینکه بهبود وضعیت راه‌ها می‌تواند به نوعی تضمین کننده اقتصاد یک منطقه باشد ، ادامه داد: برای رسیدن به نقطه ایده آل باید سرمایه گذاری خوبی در این حوزه انجام شود تا سطح خدمات ارائه شده به مردم از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء یابد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا