سمنان

راه اندازی مدارس عالی ورزش در مجموعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان

راه اندازی مدارس عالی ورزش در مجموعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان دکتر مهدی منصوری در جلسه شورای تخصصی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان که با حضور سید محمد تقوی علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان برگزار شد بر لزوم توجه به امر ورزش و توسعه ورزش‌های قهرمانی و همگانی تاکید کرد.

وی در این جلسه که به میزبانی واحد سمنان برگزار شد با اشاره به راه‌اندازی مرکز ورزش دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این مرکز اهداف بزرگی را نشانه گرفته و در حال حرکت به سمت رشد و تعالی دانشگاه در حوزه ورزش است.

منصوری گفت: طبق برنامه هایی که مرکز ورزش دانشگاه آزاد اسلامی دارند تلاش خواهیم کرد با راه اندازی باشگاه‌های فرهنگی و ورزشی حوزه ورزش استان را با اصول علمی و دانشگاهی تحت تاثیر قرار داده و به تبع آن در رشد جایگاه ورزش استان موثر باشیم.

وی با یادآوری فعالیت تنها هنرستان ورزش دخترانه استان در واحد سمنان تصریح کرد: درصد قابل توجهی از دانش‌آموزانی که در این هنرستان تحصیل می کنند حائز رتبه های ملی و بین المللی در رشته‌های مختلف ورزشی هستند و این نشان می‌دهد دانشگاه تا چه اندازه می‌تواند در پرورش و تربیت استعدادها موفق باشد.

رئیس شورای تخصصی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از تلاش برای راه اندازی مدارس عالی ورزش خبر داد و افزود: راه‌اندازی دانشکده‌های موضوعی ورزش هم از جمله مواردی است که قابل بررسی بوده و با توجه به ظرفیتی که هر واحد دانشگاهی در استان دارد می تواند در دستور کار قرار گیرد.

منصوری با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های مطلوب ورزشی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن مجموعه های ورزشی فاخر و هیئت علمی توانمند فضای مساعدی را برای رشد و ارتقاء ورزش استان فراهم کرده که در تعامل بیشتر با اداره کل ورزش و جوانان می تواند نتایج بسیار مطلوبی را در تربیت جوانان مستعد این مرز و بوم رقم زند.

علوی مدیرکل ورزش و جوانان هم که به همراه معاونین خود در این جلسه حضور داشت طی سخنانی اظهار کرد: جوانان همانطور که در جبهه‌های جنگ افتخار آفرینی کردند امروز هم در میادین ورزشی با افتخارآفرینی شور و نشاط را به جامعه هدیه میدهند.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به مرزهای قهرمانی و اهداف عالیه مسیر توسعه باید با علم و عمل همراه شود افزود: باشگاه‌های ورزشی و مدارس دانشگاه آزاد اسلامی کمک شایانی را در سیاست‌های توسعه ورزش‌های همگانی و قهرمانی داشته است.

وی بهره گیری از توان دانشگاه برای دستیابی علمی به روش‌های جدید و روزآمد در عرصه جهانی و المپیک را مورد تاکید قرار داد و افزود: پشتیبانی و حمایت های علمی دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به موضوع ارتقاء سطح ورزش استان کمک کند.

این مقام مسئول ارتقاء همکاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی با اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان را خواستار شد و تصریح کرد: همکاری استادان در انتقال آخرین اطلاعات علمی به ورزشکاران و آموزش ورزشکاران و ارتقاء توانمندی‌های آنان با استفاده از اصول علمی می تواند در رشد و ارتقاء ورزشی استان موثر باشد.

در این نشست که با حضور سلطانی فر معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان و مدیران تربیت بدنی واحدهای استان همراه بود، از مرتضی جهانشیر، اسماعیل قربانی و مجید ذوالفقاری به عنوان نفرات برگزیده دومین لیگ مجازی ورزش‌های همگانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با اهداء لوح تقدیر شد.

همچنین از واحد تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار با مسئولیت قاسم مهرعلی تبار که بالاترین میزان مشارکت را در لیگ ورزشهای همگانی ثبت کرده بود تقدیر به عمل آمد.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا