سیاسی

راهپیمایی ای به اهمیت همه راهپیمایی های ۴۴ سال گذشته/ فراخوان نهادهای انقلابی برای شرکت در راهپیمایی۲۲ بهمن

راهپیمایی ای به اهمیت همه راهپیمایی های ۴۴ سال گذشته/ فراخوان نهادهای انقلابی برای شرکت در راهپیمایی۲۲ بهمن

گروه سیاسی: ۲۲ بهمن در تقویم ایرانی ها یادآور روزهای انقلاب مردم علیه رژیم پهلوی است. بعد از آنکه محمدرضا پهلوی در ۲۶ دی ماه۱۳۵۷ از کشور خارج شد، امام خمینی با ورود به ایران در ۱۲ بهمن همان سال، سرعت جریان انقلاب را علیه رژیم شاه شدت بخشید. نیروهای انقلابی با انسجام بیشتر کوشش کردند، نهادهای باقی مانده از رژیم طاغوت را سرنگون کنند. در این راستا تنها ساختار باقی مانده از رژیم که در برابر تغییرات مقاومت می کرد، گارد ویژه ارتش شاهنشاهی بود که با پیوستن خلبانان نیروی هوایی در روز۱۹ بهمن به انقلابیون، تزلزل ارتش برای مقابله با انقلابیون بیش از پیش آشکار شد.
جنگ شهری و مقابله نیروهای نظامی با مردم عادی که به مرور توانسته بودند کلانتری ها، پاسگاه ها و مراکز نظامی را تسخیر کنند، حملات مسلحانه به مراکز و نهادهای رژیم را شدت بخشید. تا اینکه در روز۲۲ بهمن صداوسیمای ملی و کاخ شاهنشاهی نیز به تصرف انقلابیون درآمد.
رئیس وقت بنیاد شهید در سال۱۳۹۵ آمار شهدای انقلاب را ۲۵۰۰ نفر اعلام کرد. شهدایی که در برابر ساختارهای پیچیده امنیتی رژیم شاه توانستند بر آن تسلط یافته و پیروز شوند. ۲۲ بهمن سالروز قدردانی از شهدایی است که توانستند انقلاب را رقم زده و استقلال وآزادی را برای ملت به ارمغان بیاورند. با نزدیک شدن به سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اقشار مختلف مردم ضمن اعلام آمادگی برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفتند همه در این جشن ملی شرکت خواهیم کرد. در این راستا مراجع تقلید، علما و شخصیت‌های حوزوی و کشوری در سخنان و بیانیه های جداگانه از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ دعوت کردند.

فراخوان های دعوت مردم به راهپیمایی ۲۲ بهمن
رهبرانقلاب در دیدار صدها تن از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، فرمودند: « ۲۲ بهمن امسال مظهر اتحاد ملی است، به توفیق الهی ۲۲ بهمن امسال مظهر حضور، عزت، اعتماد مردم به یکدیگر و اتحاد ملی است.»
مجلس خبرگان رهبری هم در آستانه چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با تبریک ایام‌الله دهه فجر از آحاد مردم عزیز کشورمان خواست تا با شرکت یکپارچه در راهپیمایی ۲۲بهمن، بار دیگر با آرمانهای انقلاب اسلامی تجدیدپیمان کنند.
رئیس مجلس نیز ضمن دعوت مردم به حضور در راهپیمایی۲۲ بهمن اذعان کرد «مردم عزیز کشورمان با قدم‌های استوار و شرکت یکپارچه در راهپیمایی ۲۲بهمن، بار دیگر نشان خواهد داد فداکارانه بر عهد و پیمان خود با شهدای والامقام و امام بزرگوار وفادار بوده و در هیچ شرایطی در برابر زورگویان عالم به‌ویژه شیطان بزرگ؛ آمریکای جنایتکار از نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های آن دست نخواهد کشید.»
در همین راستا ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای خطاب به مردم ایران نوشت «ملت با ایمان، متمدن، قهرمان، غیور و عاشق وطن، در پاسخ به ندای وحدت‌بخش رهبر حکیم انقلاب اسلامی با حضور حداکثری در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن و تجدید پیمان با آرمان‌های امام عظیم‌الشأن(ره) و بیعت دوباره با مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بار دیگر با نمایش انسجام و اتحاد ملی، روح تازه‌ای در کالبد انقلاب، نظام اسلامی و کشور خواهند دمید و صفحه دیگری به افتخارات خود در سطح ملی و فراملی خواهند افزود.»
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بیانیه با گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دعوت از آحاد ملت شریف و انقلابی ایران برای حضور پرشور و یکپارچه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه؛ راهبرد وحدت را ضامن شکست راهبرد دشمن برای ایجاد اختلاف، تفرقه، دروغ پردازی و شایعه سازی دانست.
آیت الله مکارم شیرازی در پایان جلسۀ شرح صحیفۀ سجادیه، به مناسبت فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سخنانی اظهار داشتند: «هنگامی که امام راحل(قده) اعلام جمهوری اسلامی کردند، بسیاری از تنگ نظران تصور می کردند این انقلاب چند روزی بیشتر نمی پاید. الحمدلله الان چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است. اینجانب از همۀ مردم عزیز تقاضا می کنم که با حضور پرشور، در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند»
آیت الله نوری همدانی نیز در سخنانی گفتند «امروز وظیفه همگان بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش برای رفع نواقص است تا آرمان‌های امام و شهدا و خواسته عموم مردم تحقق نهایی پیدا کند. بدون شک حضور مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال موجب ناامیدی دشمنان اسلام و ایران خواهد بود و وحدت و همدلی را به نمایش خواهد گذاشت.»
آیت الله اعرافی نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه «مردم شریف ایران با همه‌ی گروه‌ها و گرایش‌ها و اصناف و طبقات در دریای مواج حضور دلدادگان انقلاب و ایران، موج آفرین خواهند بود» تاکید کرد مردم «بار دیگر صحنه‌های شگفت انگیز و افتخار آفرین خلق خواهند کرد و آینده‌ای درخشان را رقم خواهند زد.»
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم نیز در بیانیه از مردم ایران خواست «با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، ضمن دعوت همه مسئولان به حرکت در چارچوب قانون و توجه به مشکلات معیشتی اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه، همه اقشار و مسئولان را به وحدت حول محور ولی فقیه زمان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) دعوت نموده و همگان را به شرکت در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن دعوت نمود»
در همین راستا مجمع نمایندگان طلاب از مردم انقلابی ایران برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیانیه ای دعوت به عمل آورد و نوشت «ملت شریف قهرمان، انقلابی، ولایی و بصیر ایران با شرکت در جشن ملی پاسداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی۲۲بهمن، مصمم‌تر و مقتدرتر از گذشته نشان خواهد داد، جمهوری اسلامی ایران با وجود برخی چالش ها و موانع تحمیلی اردوگاه دشمن و در راس آن رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا وصهیونیزم به ویژه در عرصه تحریم و جنگ اقتصادی وجنگ ترکیبی، در بی‌نظیرترین وضعیت و موقعیت اقتدار در مقابل جبهه خبیث و پلید استکبار و صهیونیزم به سر می‌برد.»
سازمان ها، نهادها و افراد شاخص انقلابی نیز در بیانیه های جداگانه مردم ایران را برای حضور در راهپیمایی۲۲ بهمن دعوت کردند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد: «خورشید چهل و چهارمین بهار پرطراوت استقلال آزادی در حالی در سرزمین اسلام ناب محمدی با شعار «ایران استوار، ۴۴سال افتخار» طلوع می‌کند که جهانیان و مستکبران، محو تماشای عظمت و اقتدار خیره‌کننده ملت عاشق رسول الله (ص) شده است»
در همین راستا جامعه اسلامی مهندسین دربیانیه‌ای به مناسبت سالروز یوم‌الله ۲۲ بهمن، اعلام کرد: «هر قدر که همدلی ملت ایران جلوه کرد، فتنه‌ها نیز سر برآوردند و استکبار در آوردگاه فتنه‌ها، همۀ اذنابش را به میدان آورد.» در این اطلاعیه از مردم غیور ایران درخواست شده همچون گذشته برای حفاظت از دستاوردهایشان پا به میدان گذاشته و مسئولیت تاریخی خود را به جا بیاورند.
مسیرهای راهپیمایی ۲۲بهمن در شهرتهران
حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری برنامه‌های راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن مسیرهای دوازده‌گانه راهپیمایی تهران را به شرح ذیل اعلام کرد:
مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۷).
مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی (منطقه ۱۷).
مسیر شماره ۳: مسجد امام هادی (ع)، خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی (منطقه ۱۸).
مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی. (منطقه ۱۱).
مسیر شماره ۵: مسجد الجواد (ع)، میدان هفتم تیر، خیابان مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۶).
مسیر شماره ۶: مسجد حضرت امیر (ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۶).
مسیر شماره ۷: مسجد المهدی (عج)، خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۲).
مسیر شماره ۸ (جدید) : مسجد ابوالصدق، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان کارون، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۱۷).
مسیر شماره ۹: مسجد امام سجاد (ع)، خیابان آیت‌الله اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی (منطقه ۵).
مسیر شماره ۱۰ (جدید) : مسجد قمر بنی‌هاشم، خیابان شهید بختیاری، بزرگراه سعیدی، میدان آزادی (منطقه ۹).
مسیر شماره ۱۱: مسجد جامع رسول اکرم (ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال‌الملک، بزرگراه شهید لشگری، میدان آزادی.
مسیر شماره ۱۲: مسجد نظام مافی، بلوار آیت‌الله کاشانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی.

۲۱۶۲۱۳

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا