سیاسی

راهنمای انهدام تانک آبرامز آمریکایی پیش از خودش به اوکراین رسید / عکس

راهنمای انهدام تانک آبرامز آمریکایی پیش از خودش به اوکراین رسید / عکس

به گزارش خبرگزاری recive، در رسانه‌های اجتماعی روس زبان تصویری دست به دست می‌شود که آسیب‌پذیری‌های تانک ام‌۱ آبرامز را به همراه دستورالعمل‌هایی درباره نقاط آسیب‌پذیر و سلاح‌های مناسب برای حمله به آن‌ها به نمایش گذاشته است.
توصیه اول ضربه زدن به سیستم هدایت تانک یا سلاح اصلی آن با سلاح سبک است. دستور دوم به شکاف بزرگ بین بدنه و برجک به عنوان نقطه ضعف اشاره می‌کند و راهنمای سوم نقاط آسیب‌پذیر دو طرف تانک را نشانه رفته است.

استدلال‌های این راهنما بر این ادعا استوار است که M1 Abrams، هر دو مدل M1A1 و M1A2، در قسمت جلویی بسیار محافظت می‌شوند اما در بخش‌های جانبی و عقب به خوبی زره‌پوش نیستند.
توصیه دیگر که در فضای مجازی روس زبان دیده می‌شود، ضربه زدن به مخزن سوخت تانک در دو طرف قسمت جلویی است با این استدلال که سوخت سوزان به محفظه موتور گسترش پیدا کند و باعث آتش گرفتن و انفجار آن شود. البته آبرامز برای چنین شرایطی مجهز به سیستم اطفای حریق محفظه موتور است.
راه حل پیشنهادی دیگر استفاده از مین‌ علیه این تانک است.
حال باید منتظر ماند و دید آبرامزها کی به اوکراین می‌رسند و تا آن زمان جنگ چه شکلی به خود گرفته است و این غول‌های فولادی چه عملکردی خواهند داشت.
۵۸۵۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا