سیاسی

رئیس‌ جامعه مدرسین: فرمان عفو رهبر انقلاب، «برخوردی پدرانه» است/ همه دستگاه‌ها، این فرمان را «الگو» قرار دهند

رئیس‌ جامعه مدرسین: فرمان عفو رهبر انقلاب، «برخوردی پدرانه» است/ همه دستگاه‌ها، این فرمان را «الگو» قرار دهند

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، از اعلام عفو گسترده محکومان قضایی از جمله متهمان و محکومان حوادث اخیر، تقدیر و تشکر کرد.
وی با تأکید به اینکه همه دستگاه‌ها و نهاد باید رفتار مقام معظم رهبری را الگو قرار دهند، گفت: رهبر انقلاب به‌عنوان رهبر نظام اسلامی با توجه به رأفت اسلامی، محکومان حوادث اخیر و دیگر محکومان قضائی را مورد عفو قرار دادند تا کسانی که در زندگی خود دچار اشتباه شده بودند، مجدداً به دامان انقلاب برگردند.
حسینی بوشهری با بیان اینکه طبیعی است که انسان بر اثر جوسازی‌های که دشمن انجام داده بود، دچار اشتباه شود، گفت: مقام معظم رهبری با عفو حکیمانه خود، زمینه را برای انسجام اجتماعی و وحدت ملی بیشتر فراهم کردند که باید همه ما از چنین تصمیم بزرگوارانه‌ای قدردانی کنیم. وقتی امام امت چنین تصمیمی را بر اساس رأفت گرفته‌اند، همه ما باید بدانیم که این فرمان یک الگو برای همه دستگاه‌های حاکمیتی است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، فرمان عفو مقام معظم رهبری را بشارت‌دهنده جامعه‌ای یکپارچه و منسجم دانسته تأکید کرد که مقام معظم رهبری با همه کسانی که در حوادث اخیر یا پیش از آن، جرائمی را مرتکب شده بودند، برخوردی پدرانه کرده است.

بیشتر بخوانید:

موافقت رهبر انقلاب با «عفو و تخفیف مجازات محکومان حوادث اخیر» + جزئیات «شرایط» عفو

۹ شرط عفو متهمان و محکومان / معاون قوه قضاییه: متهمان یا محکومان اگر اظهار ندامت نکنند و تعهد کتبی ندهند، عفو نمی‌شوند

واکنش مطهری به «موافقت رهبری با عفو معترضان»

«موضوع کمتر سابقه داشته» در فرمان عفو رهبری به روایت ابطحی

مجید انصاری: دستور «عفو» رهبری، می‌تواند فضای اجتماعی آرام‌تری را ایجاد کند / مردم به وضعیت کشور «اعتراض» دارند/ باید زمینه شنیدن اعتراضات فراهم شود

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا