سیاسی

 رئیسی: آمریکایی‌ها میز مذاکره احیای برجام را «ترک» کردند ولی ایران میز مذاکره را ترک نکرده

 رئیسی: آمریکایی‌ها میز مذاکره احیای برجام را «ترک» کردند ولی ایران میز مذاکره را ترک نکرده

رئیس جمهور در گفت‌گو با شبکه چینی «CGTN» با بیان اینکه آمریکا و غرب در شناخت ملت ایران دچار اشتباه محاسباتی شدند، گفت: حاکمان فعلی و قدیم آمریکا هیچ فرقی با هم ندارند.
رئیسی رئیس جمهور در گفت‌گو با شبکه چینی «CGTN» گفت: از زمانی که عضو شانگهای شدیم تلاش‌مان این بوده که از اعضای فعال سازمان همکاری‌های شانگهای باشیم.
وی ادامه داد: این سازمان از جمله سازمان های موفق بوده و تاکنون توانسته به اهداف خود نزدیک شود. رئیسی تاکید کرد: فعال شدن سازمان شانگهای می تواند آثار فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در منطقه ایفا کند.
رئیس جمهور در پاسخ به سوال مجری شبکه چینی درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: آمریکایی‌ها در سخن اعلام می‌کنند که تحریم‌ها به خاطر فشار آوردن بر حکومت ایران است، اما نتیجه این تحریم‌ها در زندگی مردم است.
وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها در واقع می خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند چون ملت ایران ۴۴ سال است آنها را در اهداف شان ناکام گذاشته‌اند. مدام می گفتند ۶ ماه دیگر حکومت ایران پایان می پذیرد ولی ۹۰ تا ۶ ماه گذشته و کسانی که این حرف ها را می زدند خودشان دیگر نیستند.
رئیسی گفت: تحریم ها می خواست ملت ایران را متوقف کند ولی ملت ما متوقف نشدند و از تحریم ها و تهدیدها برای خودشان فرصت ساختند. رئیس جمهور یادآور شد: حاکمان فعلی آمریکا مدعی هستند که حاکمان قبلی آمریکا اشتباه کردند اما تفاوتی در رفتار حاکمان فعلی با قدیم آمریکا نمی‌بینیم؛ حاکمان فعلی همانند گذشته دنبال تحریم هستند. حاکمان فعلی آمریکا مدعی هستند ما دنبال توافق هستیم اما عمل آنها مطابق ادعای شان نیست. ما به دنبال توافق خوب هستیم ولی آنها توافق را دنبال نکردند.
وی ادامه داد: آمریکایی ‌ها در برجام عهدشکنی کرده و میز مذاکره را ترک کردند ولی ایران میز مذاکره را ترک نکرده است. رئیسی گفت: آمریکایی ها اعلام کردند به جای میز مذاکره می خواهیم در خیابان ها و جریان آشوب و اغتشاشات اهداف خود را دنبال کنیم.
رئیس جمهور ادامه داد: آمریکا و برخی کشورهای اروپایی امروز دچار اشتباه محاسباتی شدند و شناخت آنها از ملت ایران اشتباه است.

بیشتر بخوانید:

روزنامه چینی: تهران و پکن برای پایان دادن به بن‌بست حرکت می‌کنند/ اما در توافق ۲۵ ساله پیشرفت کمی حاصل شده است

«بی‌تفاوتی بازارها» به سفر رئیسی به چین / دیپلماسی ایران زیر سایه «تحریم‌ها»ست

انتقاد بدون تعارف روزنامه «جمهوری اسلامی» از سفر رئیسی به چین/ پکن «وعده سر خرمن» داد / فردای پایان سفر، دلار به ۴۶ هزار تومان رسید

همتی هشدار داد / «باز کردن سریع‌تر گره توافق هسته‌ای»، یگانه «راه حل بنیادی» مهار ابر بحران‌های اقتصادی

توصیه مهدی نصیری به رئیسی / «درس مهم سیاست‌ورزی» که باید از چینی‌ها بیاموزید

چین با پیشنهاد ایران برای «ساخت ۴ میلیون مسکن در برابر نفت» موافقت نکرد/ پکن حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران نیست / آنها منتظر «تعیین‌تکلیف برجام» هستند

تیتر عجیب روزنامه دولت درباره پیامد سفر رئیسی به چین + تصویر

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا