بین الملل

ذوق‌زدگی ترامپ از کتاب شاه دونالد!

ذوق‌زدگی ترامپ از کتاب شاه دونالد!

روزنامه هافینگتون پست گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا به طرفداری از یک کتاب داستان مخصوص کودکان، نوشته یکی از اعضای سابق دولتش، که در آن کاراکتری تحت عنوان “شاه دونالد” نقش‌آفرینی کرده و در آن در یک پادشاهی تخیلی “روسیونی‌ها” (روس‌ها) در انتخابات ۲۰۱۶ نقش نداشته‌اند، پرداخته است.
حالا ترامپ خواستار توزیع این کتاب برای کودکان در سراسر کشورش شده است.
ترامپ در پستی در حسابش در شبکه اجتماعی متعلق به خودش موسوم به “تروث سوشال” نوشت: بیایید این کتاب شگفت انگیز را در هر مدرسه ای در آمریکا توزیع کنیم.
این کتاب تحت عنوان “دسیسه علیه پادشاه” نوشته کاش پاتل، یک جمهوری‌خواه و از وفاداران به ترامپ است و قبلا از سوی این رئیس جمهوری سابق آمریکا به سمت رئیس دفتر پنتاگون منصوب شد.
انتشارات بریو بوکس یک انتشارات محافظه‌کار است و این اثر را به عنوان اثری که هم “تخیلی و هم مبتنی بر حقیقت” است معرفی کرده و گفته که این کتاب “بازگوکننده شگفت‌انگیز یک داستان واقعی وحشتناک” است.
این ناشر در بیانیه‌ای عنوان کرد: یک بازیگر کلیدی پرده‌بردار از یکی از بزرگترین بی‌عدالتی‌های کشور ما کلیت ماجرا را برای کودکان تعریف می‌کند. کاش پاتل به بازگویی شگفت‌انگیز دسیسه وحشتناک هیلاری کلینتون علیه ترامپ خطاب به کل خانواده می‌پردازد.
پاتل هم در بیانیه خودش گفت معتقد است که این اهمیت دارد مردم “حقیقت” را در قالب یک داستان تخیلی بفهمند.
در ماجرای این کتاب یک دسیسه شرورانه طراحی شده از سوی “هیلاری کوئینتون” و “شوالیه‌های دغلباز” برای افشای این که “شاه دونالد” با “روسیونی‌ها” با هدف راه یافتن از طریق تقلب به “دفتر بیضی” (دفتر کار ریاست جمهوری آمریکا) همکاری کرده است، شرح داده می‌شود.
پاتل خودش را در این کتاب در قالب کاراکتر یک “جادوگر” به تصویر می‌کشد که تلاش دارد ثابت کند که کاراکتر “شاه دونالد” با اتهاماتی غلط روبرو شده است.
این کتاب در قالب داستانی تخیلی عنوان می‌کند که پرونده طرح شده علیه “شاه دونالد” و “روسیونی‌ها” – که ما به ازای واقعی آن پرونده مطرح شده از سوی کریستور استیل، یک مامور سابق سازمان اطلاعات ام.آی-۵ انگلیس است – کلید تحقیقات مقامات اطلاعاتی آمریکا در خصوص مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ را زده است. این کتاب عنوان می‌کند که این پرونده توسط هیلاری کوئینتون “نگاشته و در یک جعبه استیل قرار داده شده است”.
در واقع، مقامات اطلاعاتی آمریکا تحقیقات خود را در تابستان ۲۰۱۶، ماه‌ها قبل از در دسترس بودن پرونده استیل، آغاز کردند. این تحقیقات نتیجه‌گیری کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دستور به راه‌اندازی یک کمپین اعمال نفوذ با هدف کمک به پیروزی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ و “تضعیف باور عمومی” به فرآیند دموکراتیک را صادر کرده است. این یافته‌ها از سوی یک گزارش دو حزبی مطرح شده از جانب کمیته اطلاعات سنای آمریکا مورد حمایت قرار گرفت.
تحقیقات رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده تحقیق در مورد وجود تبانی احتمالی روس‌ها با کمپین ترامپ، “ارتباطات متعدد بین دولت روسیه و کمپین ترامپ” را آشکار کرد. ویلیام بار، دادستان کل وقت دولت ترامپ اعلام کرد که هیچ تبانی وجود نداشته است.
ترامپ اما نسخه پاتل از این ماجرا را بیشتر ترجیح می‌دهد.

311311

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا