سمنان

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با مدیرکل امور اتباع و مهاجرین استانداری

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با مدیرکل امور اتباع و مهاجرین استانداری

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با مهدی شرفیه، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین استانداری سمنان به‌منظور توسعه همکاری‌ها دیدار و گفتگو کرد.

محمد طاهریان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب مهدی شرفیه به سمت مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان، به بیان نکاتی در خصوص استفاده از ظرفیت اعضاء اتباع کتابخانه‌های عمومی و همچنین دانش آموزان پرداخت.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: باید تلاش کنیم در هر شرایطی کتاب‌خوانی را در جامعه فراگیر کنیم. طاهریان افزود: همان اندازه که تکنولوژی نقش بسزایی در آگاهی افراد دارد، مطالعه نیز می‌تواند در پرورش روحیه و تفکر بشر اثرگذار باشد و به ارضاء نیازهای عاطفی و هنری روح انسان کمک کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان همچنین از پیگیری تأمین و جذب منابع موردنیاز اتباع و برطرف کردن موانع عدم مراجعه اتباع به کتابخانه‌های سطح استان سمنان خبر داد.

مهدی شرفیه مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان گفت: باید توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی، آموزشی و اجتماعی اتباع داشته باشیم.

وی افزود: برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید نقاط ضعف و آسیب‌ها را شناسایی و با راه‌اندازی اتاق‌های اندیشه با حضور صاحب‌نظران این حوزه، برای آن‌ها طرح و برنامه‌هایی را ارائه دهیم.

در ادامه مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان تصریح کرد: هرچه در حوزه سواد و آگاهی اجتماعی بیشتر کار شود، کمتر دچار آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی خواهیم شد.

شرفیه در پایان با اشاره به استقبال اتباع از کتابخانه موجود در مهمان شهر سمنان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر اتباع ساکن در مهمان شهر مشارکت خوبی در انجام فعالیت‌های فرهنگی این کتابخانه دارند.

48

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا