سمنان

دومین مجوز فروشگاه صنایع‌دستی در سمنان صادر شد

دومین مجوز فروشگاه صنایع‌دستی در سمنان صادر شد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، سمانه سلطانی پور روز شنبه ۳ دی‌ماه ۱۴۰۱ افزود: بر اساس ابلاغ دستورالعمل صدور مجوز فروشگاه‌های صنایع‌دستی از سوی وزارتخانه میراث، گردشگری و صنایع‌دستی و واگذاری آن به استان‌ها و با استناد به بند پ و تبصره یک ماده سه قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی مصوب مجلس شورای اسلامی، مجوز فعالیت این فروشگاه‌ در سمنان صادر شد.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: مجوز این فروشگاه‌ در شهر سمنان صادرشده و بر این اساس تعداد فروشگاه‌های مجاز صنایع‌دستی در استان سمنان به ۶ باب رسید.

سلطانی پور افزود: تمامی فروشگاه‌های صنایع‌دستی فعال دارای پروانه کسب معتبر از اتحادیه‌های صنفی مختلف استان می‌توانند با مراجعه به حوزه معاونت صنایع‌دستی و هنرهای ‌سنتی با ارائه مدارک لازم از این امتیاز بهره‌مند شده و با دریافت مجوز فروشگاه صنایع‌دستی، مشمول قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی شوند.

او گفت: پیش‌ازاین مجوز فعالیت ۵ فروشگاه صنایع‌دستی در شهرستان‌های شاهرود و سمنان صادرشده و بیش از ۹ فروشگاه نیز مراحل دریافت مجوز را طی می‌کنند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا