سمنان

دولت به قول خود به مردم سرخه برای ایجاد کتابخانه عمل کند/ در شهرک های جدیدالاحداث، مراکز فرهنگی لحاظ شود

دولت به قول خود به مردم سرخه برای ایجاد کتابخانه عمل کند/ در شهرک های جدیدالاحداث، مراکز فرهنگی لحاظ شود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان گزیده بیانات حجت الاسلام و المسلمین مطیعی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشوربه شرح زیر می باشد :

>رهبر انقلاب فرمودند کتاب باید در سبد کالای خانواده ها قرار بگیرد که متاسفانه تاکنون عملی نشده است. البته عوامل مختلفی دارد که گرانی کتاب و کاغذ در این موضوع بسیار موثر است.

>گرانی کاغذ باعث شده تا کسانی هم که به کتاب نیاز دارند به کتب دیجیتال و نسخه های الکترونیکی روی بیاورند.

>مشغولیت ها و سرگرمی های دیگر نیز باعث دوری از کتاب شده است؛ ممکن است فضای مجازی به اطلاعات افراد اضافه کند اما علمیت در این فضا کمتر یافت می شود. کتاب غذای روح است و همانطور که به کیفیت و محتوای غذای جسم توجه می شود به محتوای غذای روح نیز باید دقت و نظارت داشت.

>گرانی کتاب نباید باعث شود که دایره کتابخانه ها محدود شود و برای دسترسی به کتاب باید شیوه هایی جدید و تسهیلاتی ایجاد کرد.

>استفاده از فضای کتابخانه ها صرفا نباید برای مطالعه کتاب باشد و ایجاد جاذبه هایی مانند کرسی های گفتگو، کلاس های نویسندگی و… در محیط کتابخانه ها می تواند برای کتابخوانی مشوق و انگیزه آفرین باشد.

>زیرساخت های کتابخانه ها در استان نیز نیازمند تقویت و توجه بیشتر است. دولت به دنبال مطالبه مردم سرخه، برای ایجاد کتابخانه قولی داده است که تاکنون به آن عمل نشده است.

>در شهرک های جدید الاحداث و پروژه های مسکن نیز باید مراکز فرهنگی از جمله کتابخانه دیده و لحاظ شود. همچنین کتابخانه های سیار نیز یکی دیگر از مطالبات مردم استان است که در جهت نشر فرهنگ کتابخوانی، دسترسی مردم بخصوص روستاییان به کتاب را تسهیل می کند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا