سمنان

دشمنان با تبلیغات مسموم در پی انحراف ارزش های ملت بزرگ ایران اسلامی هستند

دشمنان با تبلیغات مسموم در پی انحراف ارزش های ملت بزرگ ایران اسلامی هستند

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ، «محمدحسن سلامی» مدیرکل آثار وحفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان در جلسه هیئت مدیره مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان که با حضور «محمد حمیدی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان و اعضا هیئت مدیره، در مرکز فرهنگی  و موزه دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد، گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان از مصوبات سفر سال ۸۵ رهبر معظم انقلاب اسلامی به سمنان است، که میتواند کار کرد ملی و متطقهای داشته باشد.

وی با بیان این که سه موزه آن مصوب سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استانهای مختلف کشور است، افزود: ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس سمنان در سفر سال ۱۳۸۵ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان تصویب شد و در ۱۳۸۷ عملیات اجرایی آن در ۱۲۰ هزار متر مربع با هدف نشان دادن ارزشهای هویتی و معنوی آثار شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و معرفی و شناساندن ابعاد تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، نظامی و انسانی آغاز شد.

سلامی با بیان این که مجموعه دارای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی است، بیان کرد: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس سمنان نیازمند مساعدت مسئولان برای اتمام عملیاتی عمرانی است و انتظار داریم دستگاههای اجرایی استان سمنان با جدیت تعهدات خود را برای تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان اجرا کنند.

وی با بیان این که احداث سنگر جهاد در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس اقدامی ارزشمند است تا گوشههایی از رشادتهای رزمندگان جهاد ماندگار شده و به نسل جوان و آتیه ساز نشان داده شود، ادامه داد: کار عمرانی و موزه آرایی سنگر جهاد رو به اتمام است و انشالله در آینده نزدیک مورد بهره برداری خواهد رسید.

سلامی افزود: انتظار داریم مجموع سنگرهای فرماندهی با همت نیرویهای مسلح استان و سنگر اورژانس جبهه با مشارکت دستگاههای نظام سلامت با برنامه ریزیها تکمیل شود تا مورد بازدید علاقهمند قرار گیرد.

وی اظهار کرد: ضمن تشکر از اقدامات شهرداری سمنان در موضوع نشر ارزشهای دفاع مقدس و اقدامات عمرانی درمرکز فرهنگی دفاع مقدس، انتظار داریم پیرامون اجرای توافقات مربوط به مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان از جمله پیگیری مطالبات پیمانکاران، دیوار کشی، محوطه سازی تلاش بیشتری داشته باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: استان سمنان میزبان ۱۶۲ شهید گمنام دفاع مقدس است که در ۵۷ یادمان خاکسپاری شدهاند که ۱۷ یادمان نیاز به مساعدت و همکاری دارد تا شاهد اتمام و تکمیل کلیه یادمانها در سطح استان باشیم.

«محمد حمیدی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در ادامه گفت: امروز جامعه بشری با بمباران تبلیغات مسموم مواجهه شده است رسانههای دشمن به صورت تخصصی برای انحراف ارزشهای ملت بزرگ ایران اسلامی در تلاش هستند.

وی ادامه داد: دشمن امروز جنگ سخت و نظامی را کنار گذاشته است و در جنگ فرهنگی، رسانهای و مجازی با صرف هزینههای زیاد و تولید محتوا جذاب در صدد سست کردن ارزشهای جوانان ما هستند.

وی با بیان این که ما باید رویکرد ارزشی، وظیفه مداری و اعتقادی داشته باشیم افزود: ما اگر میخواهیم فرهنگ دفاع مقدس را به نسل آینده انتقال دهیم نیازمند ایجاد فضاهایی مانند مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس هستیم، فضایی که هنرمندانه و حساب شده فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس را به نسلهای بعد انقلاب انتقال خواهد داد.

وی ادامه داد: همه مدیران باید با روحیه جهادی وارد میدان شوند و تقسیم کار انجام شده نیازمند اعتبارات است که با تشکیل کمیتههای تخصصی و با برنامه ریزی دقیقتر، شاهد پیشرفت کار و تکمیل این پروزه بزرگ و مهم باشیم.

در پایان این جلسه مقرر شد تامین آب و برق پایدار مجموعه، احداث مجموع سنگر فرماندهی به همت نیروهای مسلح مستقر در استان، انتقال واگن مسافربری و یک فروند هواپیما به مرکز فرهنگی دفاع مقدس، ایجاد راه دسترس مسافرین و زائران امام رضا (ع) به مجموعه، خاکبرداری از خاکهای انباشته شده در محوطه مرکز فرهنگی دفاع مقدس و … با حمایت دستگاههای مسئول از جمله نیروهای مسلح استان، شهرداری سمنان، اداره راه و شهرسازی، راه آهن شمالشرق، دانشگاه علوم پزشکی و دستگاههای نظام سلامت نسبت به انجام توافقات و تعهدات خود پیرامون مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان اقدام شود.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا