اخبار استانها

در پرداختن به موضوعات فرهنگی و اجتماعی بدسلیقگی مشاهده می‌شود

در پرداختن به موضوعات فرهنگی و اجتماعی بدسلیقگی مشاهده می‌شود

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ سیدرضی آقا سیدی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین در نشست هم‌اندیشی فعالان حوزه ترویج ایثار و شهادت اظهار کرد: به طور قطع هم‌رسانی مجموعه‌های مردمی و دولتی با یکدیگر ارزش افزوده خلق می‌کند و در واقع سفره‌های جدا از هم به یک نقطه هم‌افزا می‌رسند که منجر به نتایج مطلوب و اثرگذار در حوزه ایثار و شهادت می‌شود.

او با بیان اینکه برای اجرای اقدامات مناسب در حوزه ایثار و شهادت باید در یک فضای سیستماتیک و هوشمند، کار را پیش ببریم، افزود: برای ۳هزار شهید استان قزوین باید در یک فضای جامع و کامل و در یک بازه زمانی مشخص یک تقسیم کار حرفه‌ای با دستورهای جداگانه صورت می‌گرفت که این اقدام انجام نشده و قسمت‌های انجام شده هم دچار نقص است.

آقاسیدی اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به دغدغه‌ها و ظرفیت‌های نهادهای مردمی و حکمرانی، باید سازوکار به گونه‌ای پیش برود که این آثار گران‌بها جمع آوری و برای بهره‌برداری در اختیار نهادهای مرتبط قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین گفت: برای پرداختن به موضوعات فرهنگی و اجتماعی کمبود منابع نداریم، ولی بدسلیقگی و تخصیص نامناسب اعتبارات به وضوح مشاهده می‌شود و بسیاری از منابع مازاد در بخش عمومی و خصوصی را در این حوزه می‌توان به کار گیری کرد.

او اظهار کرد: باید در استان یک نقشه راه با محوریت و اولویت شهدای دفاع مقدس طراحی شود و به صورت کار ویژه نظاماتی تعریف شود و با زمان‌بندی مشخص موضوعات دنبال شود تا به یک نتیجه مطلوب و اثرگذار در این حوزه برسیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین ادامه داد: محدود کردن واژه و مفهوم ایثار به نبرد سخت، ظلم به مفهوم ایثار است و باید به سبک زندگی شهدا از دوران طفولیت تا دوران جوانی که در کنشگری فرهنگی و اجتماعی فعال بودند، پرداخته شود.

آقاسیدی گفت: زیست و تعریف از ایثار کاملا وسیع است ولی به نبرد سخت تمرکز می‌کنیم که در انتهای عمر این افراد بوده است و این روند باید تغییر یابد.

او افزود: برای تقویت مجموعه‌های مردمی در حوزه ایثار و شهادت ظرفیت‌های بخش عمومی و دولتی بسیاری وجود دارد و می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین اضافه کرد: مدیران در زمینه ترویج ایثار و شهادت پای کار هستند و از تمامی توان مجموعه‌های خود برای ترویج این فرهنگ بزرگ و بلندمرتبه استفاده می‌کنند.

48

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا