سمنان

دریافت اثر در نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی به بستر خاصی محدود نبود

دریافت اثر در نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی به بستر خاصی محدود نبود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، محمدصادق افراسیابی پنجشنبه شب در آیین پایانی نهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی در سمنان، رشد چشم گیر ارسال اثر و دریافت بیش از ۴۵ هزار اثر ناشی از اتخاذ این راهبرد بود.

وی با بیان اینکه این جشنواره تا سال ۹۷ حول محور نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و سایت‌های مربوط به امام رضا (ع) برگزار می‌شد ادامه داد: تغییر رویکرد به حوزه صوتی و تصویری در فضای مجازی و برگزاری دو دوره جشنواره در قزوین به این روش از اتفاقات این جشنواره در گذشته بوده است.

افراسیابی افزود: در سال ۹۸ بیش از سه هزار اثر دریافت شد و در سال ۹۹ نیز سه هزار اثر در آپارات، هشت هزار و ۵۲۰ اثر از طریق سامانه‌هایی مانند روبیکا، آخرین خبر، تماشا و نماشا و ۲ هزار و ۴۵۰ اثر هم از هنرمندان شاخص رسید و در مجموع کل آثار به ۱۶ هزار و ۶۷۰ اثر رسید.

دبیر تخصصی نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی گفت: دلیل این رشد، تغییر در روند و دریافت آثار از جایی بود که مردم حضور دارند.

افراسیابی بیان کرد: امسال از طریق داده‌ کاوی ۴۵ هزار اثر در بازه زمانی ۲۷ آذر تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ کشف شد و درنهایت بعد از داوری ۳۰ اثر برگزیده شدند.

وی افزود: امسال یک هزار و ۲۰۰ اثر هم از طریق موسسه‌هایی که به شکل حرفه‌ای و با مجوز تولید محتوا می‌کنند دریافت شد و در این آیین از ۱۷ برگزیده تقدیر می‌شوند.

سرپرست معاونت نظارت و هدایت فرهنگی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با بیان اینکه دغدغه مشترک همه، داشتن فضای مجازی امام رضایی است، گفت: تولید و نشر محتوا ۲ بحث جداست و اگر اثر تولید شده در فضای مورد نظر به درستی منتشر نشود اثر گذار نیست.

نهمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی (آهوان) پنجشنبه شب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان استانی و کشور و شناخت برگزیدگان در سمنان به کار خود پایان داد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا