اخبار ورزشی

درخواست جنجالی آبراموویچ برای فروش چلسی!

درخواست جنجالی آبراموویچ برای فروش چلسی!

به گزارش خبرگزاری recive؛ به رومن آبراموویچ مالک سابق باشگاه چلسی اخطار داده شده که اگر از نظر خود برنگردد فروش این باشگاه لندنی مسدود می‌شود.
هنگامی که آبراموویچ برنامه خود برای فروش باشگاه در ماه مارس و پایان دادن به سلطنت ۱۹ ساله خود را اعلام کرد، مصرانه می‌گفت که به دنبال کسب سود نیست. آبراموویچ در بیانیه عمومی بی‌سابقه خود که از طریق سایت باشگاه منتشر شد، گفت: «من تقاضای بازپرداخت وام نخواهم کرد، نه به خاطر تجارت یا پول، بلکه فقط به خاطر علاقه خالص من به بازی و باشگاه.»
اما اکنون چلسی به دولت اطلاع داده که آبراموویچ خواهان بازپرداخت ۱٫۶ میلیارد پوندی است که به باشگاه قرض داده بود، و می‌خواهد این پول به عنوان بخشی از فرآیند فروش، به طور کامل پرداخت شود. این امر وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش را که پس از مسدود شدن دارایی‌های آبراموویچ حق نهایی موافقت با هر خریدار جدیدی را دارد، در حالت آماده‌باش قرار داده است. تا زمانی که مالک چلسی به وعده‌های اولیه خود برنگردد، احتمال مسدود شدن کل قرارداد وجود دارد، که این کار به طور بالقوه چلسی را به نابودی کشانده و به ۱۱۷ سال تاریخ استمفوردبریج پایان می‌دهد.

قابل درک است که چلسی خواستار تغییر در روند فروش است. باشگاه استدلال کرده که بدهی به آبراموویچ از طریق شرکت مادر باشگاه «فوردستام» باید به عنوان بخشی از درآمد فروش به سرمایه‌گذاری بین‌المللی کامبرلی مستقر در نیوجرسی ارسال شود. نام آبراموویچ در هیچ فهرست مالی شرکت دیده نمی‌شود اما گمان می‌رود که با این شرکت مرتبط است.

اما وزرا به صراحت اعلام کرده بودند که به دلیل قرار گرفتن نام وی در لیست تحریم‌های بریتانیا به دلیل حمایتش از حمله ولادیمیر پوتین به اوکراین، نخواهند پذیرفت که این فرد روسی به هیچ وجه از این روند صاحب منفعت شود. اینکه آبراموویچ یا یک شرکت مرتبط با او می‌توانند با ۱٫۶ میلیارد پوند کنار بروند، به عنوان «ایده تحقق نیافتنی» توصیف شد.
به باشگاه چلسی اعلام شده که مجوز فعالیت باشگاه فقط تا ۳۱ می ادامه دارد و این باشگاه اکنون در وقت اضافه است. اگر توافقی که برای دولت قابل قبول باشد و تضمین کند که آبراموویچ هیچ پولی دریافت نمی‌کند، تا آن تاریخ به نتیجه نرسد، احتمال انحلال باشگاه حتمی می‌شود.
بیشتر بخوانید:

این بازیکنان به قطر نمی‌روند!

سردار آزمون در کنار خواننده بدشانس ایرانی/عکس

ماجرای علی دایی و افطاری رئیس جمهور
۲۵۷ ۲۵۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا