اجتماعی

درخواست تصویب ۳ روز مرخصی ویژه با حقوق برای زنان

درخواست تصویب ۳ روز مرخصی ویژه با حقوق برای زنان

به گزارش recive، در متن این نامه که در سایت کارزار منتشر شده، آمده است: «باتوجه به عوامل طبیعتی که خداوند متعال برای زنان آفریده است، همه بانوان در جهان هر ماه ۳ الی ۸ روز عادت ماهیانه می‌شوند که این امر برای آمادگی ماهانه هر زن برای باردار شدن و مادر شدن است. بر کسی پوشیده نیست که علائم عادت ماهانه بسیار دردناک است؛ چه بسا بسیاری از زنان سندروم پیش از قاعدگی دردناکی را در ماه تحمل می‌کنند که آنان را از کار کردن در محیط کار به شدت خسته می کند اما با توجه به شرایط کار چاره ای جز حضور بر سر کار ندارند.
از نهادهای مربوطه تقاضا می‌شود ۳ روز مرخصی با حقوق برای زنان شاغل در دوره عادت ماهیانه در نظر بگیرند، زیرا ۳ روز اول بسیار سخت و طاقت‌فرسا است و زنان در این زمان نیاز به استراحت در خانه دارند.
استراحت نکردن و کار کردن در آن زمان زنان را بسیار خسته و فرسوده می کند.
باتوجه به تابوی عادت ماهانه در ایران، اکثر زنان به علت حیا و عفت، نمیتوانند این امر را با کارفرمای خود مطرح کنند و مرخصی بگیرند،‌ البته حتی اگر بتوانند مرخصی هم بگیرند، به اندازه آن ۳ روز حقوق دریافت نمی‌کنند و فرصت مرخصی استحقاقی خود را نیز از دست می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود که یک زن سرپرست خانوار که نیاز مالی شدیدی هم دارد، حاضر به گرفتن مرخصی نشود زیرا که باید برای خانواده و فرزندان خود کار کند تا پول در بیاورد.
از نهاد های مربوطه تقاضای رسیدگی به این امر را داریم تا زنان نجیب و با عفت سرزمینمان بتوانند این ۳ روز اول عادت ماهانه شان که بسیار سخت است را در فضای امن خانه به سر ببرند و استراحت کنند.»

بیشتر بخوانید:

تصویب یک‌ مرخصی ویژه برای خانم ها در چین

۴٧۴٧

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا