اخبار ورزشی

دخالت وزارت ورزش در “موی تای” فدراسیون جهانی را حساس کرد؟

دخالت وزارت ورزش در “موی تای” فدراسیون جهانی را حساس کرد؟

به گزارش خبرگزاری recive؛ استفان فوکس نایب رییس گایسف، رییس AIMS و دبیرکل فدراسیون بین‌المللی موی‌تای (IFMA) در نامه شدیداللحنی خطاب به حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، ضمن انتقاد از دخالت این وزارتخانه در امور ورزش موی تای و نقض منشور المپیک و اساسنامه ایفما، اعلام کرد این موضوع را در دستور جلسه مجمع قرار داده و علاوه بر کمیته بین المللی المپیک (IOC)، سایر تشکیلات بین المللی ورزش را نیز از وضعیت به وجود آمده در ایران مطلع خواهد کرد.
در متن نامه استفان فوکس آمده است: امیدوارم که این نامه در روزگار چالش برانگیزی که درآن هستیم، در صحت و سلامت کامل به دست شما برسد.
مایلم در رابطه با وضعیت ورزش موی تای در جمهوری اسلامی ایران با شما این ارتباط را برقرار نمایم.
موی تای و فدراسیون بین المللی موی تای (IFMA) یک ورزش و سازمان به رسمیت شناخته شده توسط کمیته بین المللی المپیک هستند.
بنابراین ما این موضوع را بسیار نگران کننده می دانیم که وزارتخانه تلاش می‌کند موی تای را وادار نماید تا بخشی از فدراسیون ورزشهای رزمی شود که بسیاری از ورزشهای این فدراسیون نه به رسمیت شناخته می شوند و نه عضو آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ هستند.
بازی جوانمردانه و عدم تحمل فدراسیون بین المللی موی تای در برابر تقلب، بخشی از شالوده ما است و دغدغه من این است که وزارت ورزش ایران به جای پیروی از منشور المپیک و حمایت از استقلال موی تای و IFMA، شخص دیگری را برای موی تای تعیین می کند.
وزیر! با کمال احترام، چنین تصمیمی را نخواهم پذیرفت به ویژه از جایگاه مسئولیت هایم به عنوان نایب رییس گایسف و رییس AIMS.
من این موضوع را در دستور کار جلسه بعدی شورا قرار خواهم داد و IOC و سایر تشکیلات معتبر بین المللی ورزش را نسبت به چنین وضعیتی در ایران مطلع خواهم کرد.
از شما می خواهم جلسه ای با آقای جواد نصیری (که از حمایت همه جانبه ما در این امر برخوردار است) داشته باشید تا بتوانیم به راه حلی برسیم که منطبق با اساسنامه IFMA، منشور المپیک و حمایت از ورزشکاران باشد.
با احترام استفان فوکس رییس AIMS نایب رییس GAISF دبیرکل ایفما

۲۵۸ ۲۵۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا