تبلیغات

دانشگاه های خصوصی ترکیه

با توجه به  نام دانشکده خصوصی یا غیردولتی، عده ای کیفیت و اعتبار آن را زیر سوال می برند. اما این طرز فکر اشتباه است و هیچ مدرکی برای اثبات آن وجود ندارد، قرار گرفتن برخی دانشگاه های خصوصی ترکیه در بین بهترین دانشگاه‌های جهان، شاهد خوبی برای رد این ادعا است.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه برای افرادی که به دنبال درخواست و پذیرش در یکی از دانشگاه های درجه یک جهان هستند، گزینه مناسبی است. از آنجا که قبولی در کنکور در ایران برای تحصیل در برخی رشته ها مانند پزشکی یا پیراپزشکی شرایط بسیار سختی دارد، تصمیم گیری در مورد دانشگاه های خصوصی در ترکیه به دلیل شرایط آسان ورود می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

دانشگاه ایستینه استانبول معرفی

 

 Istinye University دانشگاه ایستینه استانبول
غیر تایید وزارت بهداشت ایران
غیر تایید وزارت علوم ایران
ارزیابی دانشگاه
۲۰۱۵ سال تاسیس
خصوصی نوع دانشگاه
۹ تعداد دانشکده
قسمت اروپایی شهر استانبول ترکیه موقعیت دانشگاه
۵۴۹۵ رتبه جهانی QS دانشگاه
۱۱۴ رتبه در ترکیه
ترکی / انگلیسی زبان تحصیل
شعار دانشگاه
 بدون آزمون با سوابق تحصیلی / با آزمون نحوه پذیرش

 

یکی از جدیدترین دانشگاه‌های استانبول ترکیه، دانشگاه خصوصی ایستینیه استانبول است. بنیاد وقفی آناتولی، دانشگاه ایستینیه را در سال ۲۰۱۵ تأسیس کرد. این دانشگاه در زمینه پزشکی پیشرفت چشمگیری داشته است و دارای سه بیمارستان مجهز است. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان داخلی و بین المللی برای تحصیل در پزشکی، علوم بهداشتی، مهندسی، مدیریت و سایر رشته‌ها درخواست پذیرش می‌کنند. این دانشگاه در استانبول واقع شده است.

دانشگاه استینیه روابط خوبی با بسیاری از موسسات و دانشگاه‌های بین المللی دارد. این دانشگاه از طریق برنامه تبادل دانشجویی مانند اراسموس، نقل و انتقالات دانشجویی را با دانشگاه‌های اروپایی سازماندهی می‌کند. برنامه تبادل اراسموس موافقت‌نامه و همکاری‌های متعددی با دانشگاه‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده دارد. به این ترتیب به دانشجویان این امکان داده می‌شود تا تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معروف اروپا و آمریکا دنبال کنند.

این دانشگاه تقریبا اکثر رشته‌های پرطرفدار را با ۳ انستیتو، ۹ دانشکده و ۲ مدرسه عالی فنی و حرفه‌ای ارائه می‌دهد. این دانشگاه در حال حاضر دارای دو پردیس است، پردیس توپکاپی و پردیس وادی که در داخل مالتپه بخش اروپایی استانبول قرار دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در داخل منطقه توپکاپی قرار دارد که در قسمت مرکزی استانبول است. پردیس دیگر این دانشگاه نیز در وادی استانبول قرار دارد

معرفی دانشگاه آجی بادام

 

Acibadem University دانشگاه آجی بادام استانبول
تایید وزارت بهداشت ایران ارزیابی دانشگاه
2007 سال تاسیس
خصوصی نوع دانشگاه
۵ تعداد دانشکده
قسمت آسیایی شهر استانبول ترکیه موقعیت دانشگاه
2894 رتبه جهانی QS دانشگاه
85 رتبه در ترکیه
ترکی / انگلیسی زبان تحصیل
شعار دانشگاه
شرط معدل نحوه پذیرش

 

دانشگاه آجی بادم در سال 2007 توسط  امور اوقاف بهداشت و آموزش تأسیس شد. این دانشگاه به صورت تخصصی در زمینه علوم بهداشتی فعال است.دانشکده آجی بادم دارای 5 دانشکده بزرگ و مجهز، 2 آموزشکده فنی و حرفه ای، 3 انستیتو و  چندین مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی است. دانشکده آجی بادم دارای 5 دانشکده پزشکی، داروسازی، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده علوم و هنر و دانشکده مهندسی است.

همچنین، این دانشگاه در برنامه های تبادل دانشجو مانند اراسموس شرکت می کند و با دیگر دانشگاه های مطرح اروپا تبادل دانشجو می کند.

آجی بادام دارای مدرک CAE در ترکیه است، تنها دو دانشگاه این مدرک را در رشته پزشکی دارند که یکی از آنها آجی بادام است. دانشگاه آجی بدام به دانشجویان بین المللی متقاضی برای برنامه های کاردانی و مدرک تحصیلی بورسیه می دهد.

دانشگاه آجی بادم یوس برگزار نمی کند، رشته دندانپزشکی ندارد و برای رشته پزشکی مصاحبه می گیرد.

معرفی دانشگاه خصوصی اطلس

 

Atlas University دانشگاه اطلس استانبول
تایید نیست ارزیابی دانشگاه
2018 سال تاسیس
خصوصی نوع دانشگاه
۵ تعداد دانشکده
شهر استانبول ترکیه موقعیت دانشگاه
11992 رتبه جهانی QS دانشگاه
187 رتبه در ترکیه
ترکی / انگلیسی زبان تحصیل
شعار دانشگاه
دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT نحوه پذیرش

 

دانشگاه اطلس یکی از جدیدترین دانشگاه های غیردولتی و خصوصی ترکیه است. این دانشگاه در سال 2018 در استانبول تاسیس شد اولین دانشجویان خود را در سال 2020 پذیرش کرد.

دانشگاه اطلس با توجه به تازه تاسیس بودن  هنوز جایگاه برجسته ای در بین دانشگاه های دنیا ندارد، اما شرایط و زیرساخت های کافی تا چند سال دیگر؛ بدون شک آن را به یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول تبدیل خواهد کرد.

زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی می باشد. این دانشگاه دارای 5 دانشکده و 7 دانشکده فنی و حرفه ای می باشد. رشته‌های پرطرفدار از جمله پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، مهندسی و علوم طبیعی در این دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه اطلس باید به سایت رسمی این دانشگاه www.atlas.edu.tr مراجعه و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

دانشگاه مدیپل استانبول

 

medipol university دانشگاه مدیپول استانبول
وزارت علوم ایران ارزیابی دانشگاه
2009 سال تاسیس
خصوصی نوع دانشگاه
12 تعداد دانشکده
شهر استانبول ترکیه موقعیت دانشگاه
4354 رتبه جهانی QS دانشگاه
60 رتبه در ترکیه
ترکی / انگلیسی زبان تحصیل
شعار دانشگاه
دیپلم, SAT نحوه پذیرش

 

دانشکده پزشکی مدیپل یکی از پرمتقاضی ترین دانشگاه های ترکیه است و این نشان دهنده سطح علمی وکیفیت بالای دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی این دانشگاه است.

از امکانات تحصیل در دانشگاه مدیپل برنامه نقل و انتقال دانشجویان است. دانشجویان بعد از گذراندن تعداد مشخص واحد های درسی می توانند برای ادامه تحصیل به یکی از موسات طرف قرار داد با قرارداد موسسه فارابی، ملوانا، بولونیا، اراسموس و … در سایر کشورهای اروپایی و حتی آمریکا انتقال داده شوند. افراد فارغ التحصیل از دانشگاه مدیپل در کشور های آمریکا و اروپا می توانند امکان اشتغال و تحصیل داشته باشند.

دانشگاه مدیپل متشکل از 12 دانشکده، 5 انستیتو و 4 کالج حرفه ای است که میزبان بیش از 30 هزار دانشجوی علاقه مند به تحصیل در هر سه مقطع تحصیلی است.

دانشگاه مدیپول استانبول دارای 3 پردیس مختلف در مکان های مختلف است. کاواجک جنوبی و کاواجک شمالی در سمت آناتولی (آسیا) و پردیس هالیچ  Haliç در سمت اروپایی استانبول قرار دارند. در اطراف هر پردیس، وسایل حمل و نقل عمومی در دسترس است تا رفت و آمد بین شهر و دانشگاه را برای دانشجویان آسان کند.

شهریه های دانشگاه مدیپل در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، اما با توجه به تمایل دانشگاه مدیپل برای جذب دانشجویان با استعداد ایرانی، هزینه ها و بورسیه های زیادی به متقاضیان ایرانی ارائه می شود

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا