فرهنگ و هنر

دادگاهی برای سارقان نقاشی یک میلیون یورویی

دادگاهی برای سارقان نقاشی یک میلیون یورویی

سرقت نقاشی که بنکسی» هنرمند مشهور آثار هنر خیابانی بر روی در، یک سالن کنسرت واقع در پاریس خلق کرده بود،‌ هشت نفر را به دادگاهی در فرانسه کشاند.

هفت متهم فرانسوی و یک متهم ایتالیایی به جرم جدا کردن درِ فلزی سالن کنسرت باتاکالان در ژانویه سال ۲۰۱۹ و انتقال آن به ایتالیا در دادگاهی که روز چهارشنبه در پاریس برگزار شد، حاضر شدند.

بنکسی این نقاشی را در سال ۲۰۱۸ و به عنوان ادای احترام ۹۰ قربانی که در جریان حمله‌ای در سال ۲۰۱۵ در این شهر کشته شدند،‌ بر روی درِ این سالن خلق کرد. ارزش این نقاشی که یک دختر غمگین را به تصویر می‌کشد، حدود یک میلیون یورو برآورد می‌شود.

در بیست و ششم ژانویه سال ۲۰۱۹، یک ون سفید با پلاکی که اعداد روی آن پوشانده شده بودند در خیابانی که سالن «باناکلان» در آن واقع شده است، دیده شد.

سه نفر از کسانی که در دادگاه حضور داشتند به سرقت اعتراف کردند با این حال دو نفر از آن‌ها مدعی هستند فقط دستورات مردی که هنگام جدا کردن نقاشی در محل حضور نداشت را انجام می‌دادند.

چهار نفر دیگر نیز به اتهام انتقال این نقاشی به ایتالیا در دادگاه حاضر بودند.

در صبح روز سرقت، سه مرد با ماسک از یک ون خارج شدند، درِ سالن را با استفاده از اره برقی از محل جدا کردند و پس از ۱۰ دقیقه فرار کردند.

پلیس سه نفر از متهمان را در نتیجه ردیابی تلفن‌های همراه شناسایی کرد و درِ ربوده شده را نیز در ژوئن سال ۲۰۲۰ در مزرعه‌ای واقع در ایتالیا کشف کرد.

بنکسی هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.

۵۷۲۴۵

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا