کهگیلویه و بویراحمد

خسارت ۶۰۰۰ میلیارد تومانی سیل مونسون به کهگیلویه و بویراحمد

خسارت ۶۰۰۰ میلیارد تومانی سیل مونسون به کهگیلویه و بویراحمد

علیرضا نیکروز صبح روز یکشنبه ۳۰ مردادماه ۱۴۰۱ در نشست شورای اداری استان گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در پی سامانه بارشی مونسون پس از استان سیستان و بلوچستان بیشترین بارش‌ها را به لحاظ سرعت و میزان در کشور داشته است.

وی اظهار کرد: از همه نهادها و دستگاه‌های مختلف و رسانه ها که در بارش‌های سیل آسای تابستانی همکاری، تلاش و خدمات رسانی داشته آمد تشکر می کنم.

خسارت ۶۰۰۰ میلیارد تومانی سیل مونسون به کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شدت بارش‌های سیل آسا در این استان زیاد بود اما الحمدالله حتی یک مورد هم تلفات انسانی نداشته ایم.

نیکروز با بیان اینکه در پی بارشهای سیل آسای تابستانی ۶۰۰۰ میلیارد تومان به بخشهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد خسارت وارد شد، تصریح کرد: بیشترین خسارت به بخش کشاورزی استان با ۴۲۰۰میلیارد تومان وارد شده است.

وی ادامه داد: در پی این سیل ۲۹۳میلیارد تومان در بخش راه و شهرسازی، ۲۵۶ میلیارد تومان به راههای عشایری، ۱۹۸ میلیارد تومان شهرها و شهرداری‌ها، ۱۴۹ میلیارد تومان به بخش راهداری، ۱۲۲میلیارد تومان به بخش آبفا و ۸۰۰ میلیون تومان در بخش محیط زیست خسارت وارد کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در پی سیل تابستانی دو هزار و ۳۰۶ منزل مسکونی در این استان دچار آبگرفتگی شدند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا