زنجان

خبر خوب|همکاری ۸۵ وکیل برای حمایت از نیازمندان

هدایت صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: معاضدت حقوقی به مددجویان و خدمت‌رسانی در این بخش به خانواده‌های زیرپوشش به‌ منظور احقاق حقوق جامعه هدف و آشنایی آنها با حقوق قانونی خود از اقدامات کمیته امداد استان زنجان در طول سال است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه خدمات حقوقی ارائه‌ شده به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در قالب تنظیم لایحه، دفاعیه، پیگیری پرونده‌های قضایی، ارائه آموزش‌های حقوقی و برگزاری میز خدمت حقوقی انجام می‌شود، افزود: بر اساس آمارهای موجود یک هزار و ۵۰۵ مورد خدمت حقوقی به مددجویان این نهاد در ۶ ماهه نخست امسال ارائه‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از ظرفیت کانون وکلا و مشاوران حقوقی، بسیج حقوقدانان و مشاوران به‌ منظور ارائه خدمات حقوقی به خانواده‌های زیرپوشش از رویکردها و اقدامات مهم این نهاد در این بخش است، ادامه داد: در قالب برگزاری ۱۰ مورد میز خدمت حقوقی در ۶ ماهه نخست امسال و استفاده از ظرفیت این تشکل‌ها و وکلای نیکوکار همکار با کمیته امداد استان زنجان ۸۱۰ مورد مشاوره حقوقی به خانواده‌های مددجو کمیته امداد استان زنجان به‌ صورت رایگان ارائه‌ شده است.

صفری تعداد وکلای نیکوکار همکار با کمیته امداد را در حال حاضر ۸۵ نفر عنوان کرد و افزود: مددجویان این نهاد از اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه و دارای مشکلات حقوقی متعددی هستند به همین منظور وکلا و مشاوران نیکوکار استان به‌ منظور پرداخت زکات علم خود می‌توانند برای معاضدت حقوقی و خدمت‌رسانی به محرومان و احقاق حق آنان با کمیته امداد همکاری کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه ارائه خدمات قضایی و حقوقی رایگان به همراه خدمات آموزشی به مددجویان و سایر نیازمندان جزء برنامه‌های این نهاد است افزود: خدمات آموزش و آگاه‌سازی حقوقی و مشاوره حقوقی به مددجویان می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرونده‌های قضایی داشته باشد.

صفری تصریح کرد: با همین رویکرد در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۵۶ نفر از مددجویان عزیز تحت حمایت در قالب ۹ دوره‌های آموزشی از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا