سمنان

خبرخوش برای مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان سمنان؛ واگذاری زمین با کاربری آموزشی

خبرخوش برای مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان سمنان؛ واگذاری زمین با کاربری آموزشی

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،محمد حمیدی در این نشست با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه آموزش، تصریح کرد: متأسفانه در استان جاذبه‌های خوبی برای سرمایه گذاری به خصوص در بخش آموزشی ایجاد نشده که باید امتیازاتی برای سرمایه گذاران در نظر گرفت تا این نقص با تلاش مضاعف برطرف گردد.

وی با بیان اینکه مشوق‌های سرمایه گذاری برای ایجاد رغبت بین سرمایه گذاران حوزه آموزشی تأثیر گذار خواهد بود، گفت: هزینه‌کرد دولت به تنهایی در بخش آموزش و پرورش مقدور نخواهد بود چرا که شرایط بودجه‌ای دولت، محدود است. وی باتوجه به پیشنهاد واگذاری اراضی دولتی برای آموزش به بخش خصوصی، افزود: واگذاری زمین مشوق خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش است و امیدواریم که در این حوزه شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در استان باشیم.

مصطفی مرادی، مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری نیز، نبود فضاهای آموزشی استاندارد در استان را یکی از مشکلات مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی دانست و با اشاره به اینکه واگذاری زمین آموزشی به حوزه غیردولتی باعث توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی در بخش غیردولتی می شود، اظهار کرد: این موضوع کاهش تراکم دانش‌آموزی در کلاس ها و مدارس دولتی را در پی خواهد داشت.

دکتر خالقی، مدیرکل آموزش و پرورش هم ضمن تشکر از نگاه و اهتمام معاون عمرانی استاندار و حمایت های مدیرکل امور اجتماعی، با بیان اینکه ۱۲ درصد دانش‌آموزان استان سمنان در مراکز غیردولتی مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: جایگاه بخش غیردولتی در زمینه آموزش می‌بایست تقویت شود. وی با بیان اینکه موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی استان متقاضی دریافت زمین های آموزشی با قیمت منطقه ای برای ساخت فضای آموزشی هستند، گفت: با این اقدام بخش خصوصی، به سرمایه گذاری در حوزۀ آموزشی و پرورشی استان تشویق می شود و باعث خواهد شد دست دولت در هزینه کرد مدارس دولتی بازتر شود.

پس از بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع، مقرر شد نتیجه این نشست در شورای آموزش و پرورش استان مطرح و تصمیم نهایی اتخاذ و ابلاغ گردد.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا